SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

14 pont, amivel gyerekbiztossá tehetjük otthonunkat

Családinet [cikkei] - 2010-07-29
Bármit megtennél, hogy csemetéid biztonságban legyenek. De biztos, hogy a házad is biztonságos? Kövesd tanácsainkat, amelyekkel a gyermekek számára is biztonságos lesz az otthonotok, és Te nyugodtan alhatsz.
14 pont, amivel gyerekbiztossá tehetjük otthonunkat

 

A gyerekszoba
Ellenőrizd a kiságyat! Bizonyosodj meg róla, hogy a kiságy megfelel a legújabb biztonsági előírásoknak. Tartsd távol az elektromos vezetékeket a kiságytól, és ne tedd a kiságyat az ablak közelébe, ha lehetséges.
Szerelj védőhálót az ablakokra! Ne felejtsd: bár az ablakháló biztonságot ad, de nem helyettesíti a szülői felügyeletet!  
 
A fürdőszoba 
Szerelj fel biztonsági gyerekzárakat! Tégy biztonsági zárat a vécékre, hogy a gyerekek ne tudjanak bejutni. Ne feledkezz meg a szekrényekről, gyógyszeres fiókokról és más veszélyes tárgyakról sem!
Kérd meg a vízvezeték-szerelőt, hogy szereljen be túlforrósodást gátló eszközöket a csapokra és a zuhanyrózsára. Szabályozd a víz hőmérsékletét, így elkerülheted a leforrázást.

A konyha
Takard el a fogantyúkat! Tartsd távol a gyerekeket a csábító fogantyúktól, úgy, hogy fogantyúvédőt teszel rájuk.   
Tegyél biztonsági fedőt a szemetesre! A fedő megóvja majd a kis kezüket, de legjobb, ha a szemetes nincs a gyerekek szeme előtt, hogy ne tudjanak belenyúlni.
Szerelj ide is biztonsági zárakat! Minden olyan fiókra tegyél zárat, amiben kések, ollók és éles eszközök vannak. Tartsd távol a gyerekeket a háztartási eszközöket, tisztítószereket tartalmazó szekrényektől!

A házban –úgy általában - 
Rövidítsd le a redőnyzsinórokat!  Használhatsz biztonsági rojtokat és belső fékező szerkezeteket is, ezáltal meggátolhatod, hogy a gyerekek belegabalyodjanak.
Szerelj fel biztonsági „kapukat”! Minden lépcső elé tégy biztonsági kaput, nehogy a szaladgálás közben leessen a lépcsőn a gyerkőc.
Tegyél fel sarok- és élvédőket! Ezekkel megelőzheted a sérüléseket, ha a kicsi nekiesne az éles széleknek.
Szerelj fel az ajtókra csapódásgátló szerkezeteket! Ezek segítségével megelőzhető, hogy a kis ujjaikra csapódjon az ajtó. 
Ha még nincs, akkor szerezz be vezeték nélküli telefont! A gyerekek belegabalyodhatnak a telefonzsinórba. További előnye a vezeték nélküli készüléknek, hogy sokkal egyszerűbb szemmel tartani a kicsiket, ha szabadon járkálhatsz még telefonálás közben is. 

A kert
Legyenek „gyerekmentes” területek! Tiltsd el a kicsiket a grillsütő környékéről és minden olyan terület legyen tiltott zóna, ahol a fűnyírót és szerszámokat tároljátok. 
A medence is legyen biztonságos! Építs egy körülbelül 160 cm magas kerítést a medence köré. Arról is gondoskodj, hogy a medencéhez vezető kapun legyen tolózár, így nem tudnak bemenni a gyerekek egyedül, de vészhelyzet esetén egy felnőtt könnyedén ki tudja nyitni.

Fotó: www.flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja