SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mi kell egy jó szülinapi bulihoz? 4. rész

Családinet [cikkei] - 2009-10-21
Ismét néhány ötlet, hogy mindenki jól érezze magát, fergetes legyen a hangulat a szülinapi zsúron!
Mi kell egy jó szülinapi bulihoz? 4. rész

„Rázd” el a ritmusát!
Gyufaskatulyába, filmes dobozba, két végén beragasztott WC-papírgurigába apró kavicsokat vagy borsót teszünk. Az egyik gyermek „elrázza” valamelyik ismert gyermekdal ritmusát, a többinek ki kell találni, mi az. – Nehezebb, mint gondolnánk.  

Gyöngyhalászat
Egy nagyobb tálba vagy lavórba szőlőszemeket teszünk, annyi vizet öntünk rá, hogy a gyerekek arca belemerüljön, de a hajuk lehetőleg ne legyen vizes. A kis „búvároknak" szájukkal kell felkapkodni a „gyöngyöket a tengerfenékről”. Az a győztes, aki egy perc alatt minél többet tud ezekből összegyűjteni. Minden játékos után cseréljük a vizet és a szőlőszemeket.

Fejjük meg a tehenet
Töltsünk meg vízzel jó feszesre egy gumikesztyűt. Tegyünk alá egy mérőpoharat. Az első játékos kiszúrja az egyik ujj végét egy tűvel. Fél perc alatt mennyit tud kifejni?
A következő játékos egy újabb „tőgyet” kap.  

Állatkert
Sminkceruzával, arcszinezék segítségével egész állatseregletet varázsolhatunk a kis társaságból. (Ajánlatos előbb gyakorolni az ecsethasználatot. A kreatív boltokban vannak testfestéshez való kellékek is. )

Aki mogyorót talál, kiszáll
Apró édességeket szórunk az asztalra, mogyoróval, vagy földimogyoróval, dióval vegyesen. A földimogyorónál egész termést tegyünk ki. Az egyik gyereknek bekötjük a szemét. Addig vehet édességeket az asztalról, amíg mogyorót vagy diót nem talál. Ekkor a többiek azt mondják: „stop”! Jöhet a következő! A „zsákmányolt” édességet természetesen megtarthatják a kicsik.

Keresd a fazekat!
Hozzávalók: Főzőfazék, fakanál, sál, apró meglepetések (gyümölcsdarabkák, kulcstartók, ceruzák)
Egyik gyermeknek bekötjük a szemét a sállal. Ezután a fazék keresésére indul. A térdein közlekedik és a fakanál ütögetésével próbálja megkeresni a fazekat. A többiek „forró, langyos, hideg” felkiáltásokkal segítik. Jutalom a fazék alá helyezett apróság.

Csokoládéevő verseny
Kell hozzá:  egy tábla csokoládé, alufólia, kötöző zsinór, amivel átkötjük a csokoládét, dobókocka, egy pár kesztyű, sál, sapka, kés, villa. 
A tábla csokoládét vastagon becsomagoljuk alufóliába, majd körbe tekerjük a zsinórral. Odatesszük a kikészített kesztyű, sapka, sál, kés, villa mellé.
A gyermekek egymás után próbálnak hatot dobni a kockával. Akinek ez sikerül, gyorsan felveszi a sálat, sapkát, kesztyűt és megpróbálja kibontani a csokit és amennyit csak tud, megeszik belőle. Közben tovább megy a kockadobás és a hatosnál a következő gyerek eszi a csokoládét, miután az előző társa levette a kellékeket, neki pedig gyorsan fel kell venni és folytatni az evést. A játék addig tart, amíg van csokoládé.  

Mindenki másképp csinálja
Az egyik gyermek bemutat egy testhelyzetet, mozdulatot, a többiek megfigyelik ezt. Vigyázat! Nem szabad leutánozni, pontosan az ellenkezőjét kell csinálni. Ha a gyerek felemeli a karját, a többieknek le kell engedni a testük mellett. Amikor nevet, akkor a többi zokog. Aki elrontja, az kiesik.

Staféta álruhában
Két teljes öltözet ruhát készítünk ki. Pl. egy régi szoknyát, pulóvert, gumicsizmát, kesztyűt, szemüveget, sapkát, esernyőt. Két csapatot alakítunk, ahol az első versenyző egy startjel megadására gyorsan felöltözik. Egy távot kell végigfutnia oda-vissza a kinyitott esernyővel. Amikor visszaért gyorsan levetkőzik, majd a következő csapattag veszi fel az öltözéket stb. Az a győztes csapat, aki hamarabb kész.
(Sajnos ez kevés lakásban játsszható, inkább szabadtérre való játék)

Kézműves játék
A fergeteges szórakozás után megnyugtatja és ellazítja a társaságot egy kis ügyeskedés. Felszeletelünk parafa dugókat egyenletes vastagságú korongokra. A gyermekek ezt kifestik különböző színűre, majd cérnára, damilra fűzik fel. Vastagabb varrótűt használunk. A végén összekötjük a nyakláncot.

Kellemes szórakozást!

Neked is van bevált ötleted? Oszd meg velünk, hadd próbáljuk ki mi is! Várjuk a játékötleteket!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja