SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hová tűnnek a tehetséges gyerkőcök?

- 2017-01-27
Velük mi a helyzet? Hol vannak? Milyen külön fejlesztést kapnak? Milyen speciális, egyénre szabott gondoskodásban részesülnek? Mikor mennek ők iskolába? Milyen iskolába?
Hová tűnnek a tehetséges gyerkőcök?

Rengeteg cikk, riport, könyv foglalkozik azon gyerekekkel, akik eltérnek az átlagtól, nem férnek bele az óvodai-iskolai oktatás, nevelés elképzelt masszájába.

Nem vagyunk egyformák!

Nem érünk sem biológiailag, sem szellemileg, sem lelkileg egyformán! Hála az égnek! Ettől szép és kerek a világ!

Elismerjük, sőt különböző rövidítésekkel (ADHD, SNI, BTM, ASD...) el is látjuk általában már óvodában azokat a gyerekeket, akik valamilyen okból nem úgy teljesítenek, ahogyan a többiek.

De ezen „címkék” mindegyike azt fejezi ki, hogy baj van csemeténkkel.

Nem akarom megkérdőjelezni, hogy ez egy valós probléma! Nem vonom kétségbe, hogy vannak magatartásbeli, beilleszkedési, tanulási nehézséggel küzdő gyerkőcök!

A nagyságrenddel már inkább, de ezzel majd egy következő cikkben foglalkozom.

Visszatérve az átlagtól eltérő gyerkőcökhöz és a cikk címéhez:

HOVÁ TŰNNEK A TEHETSÉGES GYERKŐCÖK?

Mert ha vannak későbben érő, felzárkóztatást igénylő csemeték, akkor kell, hogy legyenek és biztosan vannak korábban érő gyermekek is!

Velük mi a helyzet? Hol vannak? Milyen külön fejlesztést kapnak? Milyen speciális, egyénre szabott gondoskodásban részesülnek? Mikor mennek ők iskolába? Milyen iskolába?

Nem találkoztam olyan esettel, amikor szülőt azzal kerestek meg: „gyermeke tehetsége végett javasoljuk, magasabb osztályban folytassa tanulmányait”, vagy „kérem, Pistikét írassák egy évvel korábban iskolába, mert olyan tehetséges, hogy óvodai keretek között már nem tudjuk őt tovább fejleszteni”.

Hiszen mi az oktató, nevelő munka lényege?

A fejlesztés!

Hozzunk ki minél többet a ránk bízott gyermekekből! Legyen szó bármilyen képességű emberkéről is!

Nagyon sok, igen kimagasló tehetségű, értelmes, okos gyerkőccel találkoztam és találkozom nap, mint nap, akikkel a rendszer nem tud mit kezdeni!

Sajnos az oktatási törvény változása ellenére is, a 6. életévüket betöltött gyermekek nagyon nagy hányada marad még egy évig óvodában, mert nem „iskolaérett”!

Biztosan van olyan eset, amikor szükség van rá, nem vitatom. Számszerűségével már van némi problémám. Azt pedig csak megemlítem, hogy a visszafogott gyermekek legalább 2/3-a fiú!

Ne felejtsük el, nemzetünk nagysága mérhetetlen tudásunkban, intelligenciánkban rejlik. Ne hagyjuk elveszni!

Tehát a kérdésem még mindig ugyanaz:

HOVÁ TŰNNEK A TEHETSÉGES GYERKŐCÖK?

Hogy jó helyen nincsenek, az biztos, pedig itt vannak közöttünk!

Üdvözlettel: Gyerkőcökkel Suttogó

Pribránszki Marianna
Viselkedéspedagógus,Tehetséggondozó
Telefon: +36-30/429-5960
E-mail: info@gyerkocokkelsuttogo.hu
Facebook: Gyerkőcökkel Suttogó
Honlap: www.gyerkocokkelsuttogo.hu

Fotó: Agnali/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja