SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Minden kisiskolásnak ilyen motivációs ceruzakészletre lenne szüksége

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-02-12
Egy magyar anyuka egyszerű, pozitív gondolatokkal díszítette kislánya ceruzakészletét, hogy a gyermek az iskolában is mindig észben tartsa, mennyire szeretik.
Minden kisiskolásnak ilyen motivációs ceruzakészletre lenne szüksége

Egy iskolai hitoktató, Lénárt Kitti büszkén mutatta be a Facebookon azt a ceruzakészletet, amelyet egy másodikos tanítványának édesanyja, Szikriszt Rita készített. Az anyuka kislánya iskolai írószereit motiváló feliratokkal díszítette: „Meg tudod csinálni!” „Ügyes vagy”, „Okos vagy” és ami a legfontosabb: „Nagyon szeretlek, édesem!”


A dicséret a legjobb motivációs eszköz

A szakértők már évtizedek óta tudják, nem olyan régen azonban tudományos bizonyítást is nyert, hogy a dicséret sokkal erősebb motiváció, mint a büntetés. Amerikai kutatók kimutatták, hogy azok a gyerekek, akiket dicsérettel ösztönöznek, jobban teljesítenek, mint azok, akik a büntetéstől való félelmükben dolgoznak.

Mindezt a gyakorló szülők és pedagógusok már régóta sejtették. Néhány éve egy orosz pedagógus, Tatjana Ivanko módszere terjedt el futótűzként az interneten. A „zöld toll” módszer valójában pofonegyszerű elven alapszik: nem csak a hibákat jelöli pirossal, hanem a különösen szép megoldásokat is, ez utóbbiakat zölddel. Így a gyerek nem csak azt látja, hol kell még fejlődnie, hanem azt is, mikor dolgozott szépen. Ez pedig minden helyreigazításnál erősebben motiválja a további fejlődésre.

 

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Lénárt Kitti / facebook

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja