SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Húsleves másként, avagy BMV leves maradékból

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-04-27
Nos, talán a cím elég bizarr gondolatokat kelthetett bennetek, de nem kell megijedni. Amiről beszélek, nem egy romlott ételmaradékból összedobott leves, hanem egy ízletes előétel, amiben mindenből található egy kicsi. Ahogy a neve is mondja, B-bele, M-minden, V-vacak. :)
Húsleves másként, avagy BMV leves maradékból

Hozzávalók:

Na igen, ez elég sokféle lehet, de maradjunk csak az én változatomnál

  • 4 db csirkecomb,
  • 1 répa,
  • egy marék mirelit mexikói zöldség keverék,
  • 1 egész hagyma,
  • egy marék csiga tészta,
  • egy marék reszelt tészta,
  • 2 tojás,
  • só, bors, delikát,
  • őrölt kömény.

Az a szép ebben a levesben, hogy mindenfélét beletehetünk, amiből találunk egy kicsit a konyhánkba. Persze figyelembe véve az ízek összeillését.

Én akkor szoktam ilyen levest készíteni, amikor nem szeretném, ha pocsékba menne egy előfőzött hús finom főző leve, viszont nincs otthon elegendő hozzávaló, egy igazi húsleveshez. Ilyenkor szétnézek a szekrényben, hűtőben és összedobok egy jó kis BMV levest, ami mindig a család kedvence lesz.

Az elkészítése nagyon egyszerű és sok esetben igen pénztárca kímélő.



A húst - ami akár csont is lehet - tegyük fel főni egy fazékban. A habját szedjük le szűrővel. Miután megfőtt, tegyük hozzá a zöldségeket és a két marék tésztát.

Fontos, hogy a hagymát egészben, héjastól - megmosva - tegyük bele, mert így tud kiázni belőle a legtöbb jótékony anyag ( pl.: gyulladáscsökkentő, antioxidáns). A zöldségeket is azért érdemes a végén beletenni, mert így nem vesznek el az értékes vitaminok. Ezután fűszerezzük sóval, borssal, delikáttal, leveskockával, ahogy szeretjük. Őrölt köményt a tojás miatt érdemes tenni bele, mert nagyon illik az íze hozzá. A tojásokat előre verjük fel kevés delikáttal és szépen, lassan csurgassuk a levesbe. Amint a zöldségek is megpuhultak, tálalhatjuk az ízletes, erőlevesnek is mondható ételünket, hiszen elegendő bele egy hagyma és máris jótékony hatással van a szervezetünkre. Kivéve, ha allergiásak vagyunk a hagymára, ilyenkor maradjunk csak a többi zöldségnél.

Tippek: Tehetünk bele babot, káposztát, virslit, kolbászkarikákat is. Sőt, akár tehetünk rá, egy tejfölös rántást is. Bármi is kerül bele a végeredmény mindig finom lesz.

2011 áprilisi pályázatra beküldött recept

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja