SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Na mit főzzünk ma?

Fodor Józsefné [cikkei] - 2007-02-01
Ne édes legyen, ne terhelje a gyomrot, de laktató, lehetőleg egészséges és egytálételnek is megfeleljen?
Íme amit én ma alkottam:

Na mit főzzünk ma?

Rakott, sós palacsintatorta

Hozzávalók:
1/2 kg sárgaborsóliszt (lehet másfajta is)
1 db kisebb, édes káposzta
1-2 tojás
1-2 evőkanál vegamix
2 dl joghurt
olaj, pici só
egy kis ásványvíz

Töltelék:
1/2 kg túró
2 dl tejföl
2 db vörös hagyma
bazsalikom, oregánó
olaj, só, őrölt színesbors


Elkészítés:
Készítsünk palacsintatésztát az alapanyagokból, majd reszeljünk bele a káposztából (nyersen) annyit, hogy sűrűvé váljék.
A szokásos módon süssünk palacsintákat, de egy kicsit vastagabbakat készítsünk a szokásosnál.

Tölteléke:
Az apróra vágott hagymát olajban megpirítjuk, a tűzröl levéve tegyük bele a fűszereket, majd a túrót és a tejfölt is, s jó alaposan dolgozzuk össze, mintha körözöttet készítenénk. Az ásványvízzel folyékonyabbá, kenhetőbbé tehetjük.
A palacsinta készítésénél ügyeljünk arra, hogy szép, kerek formákat kapjunk, különben a torta nem lesz esztétikus. Vegyünk egy palacsintát, kenjük meg a töltelékkel, majd helyezzünk rá egy másikat. Ezt ismételgetve tortát kapunk, melyet éles késsel szeletekre vághatunk.
Díszíthetjük a tetejét egy kis reszelt sajttal.
Ebben a rosszra fordult időjárásban, egy csésze tea illik mellé.
Ez lehet Zöld-tea, Menta-tea. Ízlés szerint!
Én (hideg vízben, előre beáztatott,) Csipkebogyó-teát készítettem. Azért is javaslom, mert magas a C-vitamin tartalma.

ÖTLET:
Amennyiben nem sikerült formás palacsintát készíteni, fantáziánk segítségével segíthetünk a "bajon".
Pogácsaszaggatóval vágjunk ki formákat, melyeket hasonló eljárással készítsünk el. Vendégváró kis szendvicseknek is megfelelnek, akár hidegen, akár melegen. (Picit mikrózva)

Ha így cselekszünk, óhatatlanul maradni fog "törmelék" is. Ezt a következő módon hasznosíthatjuk: apróra vágjuk, és egyszerűen a töltelékanyaggal összekeverjük, de használhatjuk levesbetétnek is. (Erőleves, Sajtleves, Fokhagymaleves, Rántott leves, de bármilyen krémleves betétje lehet.)

Jó étvágyat kívánok hozzá!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja