SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Dísztányér készítése vidám tavaszi mintával

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-04-01
Talán a húsvéti ünnepek előtt-alatt van annyi szabadidőnk, hogy készítsünk néhány dísztárgyat, akár gyermekeinket is bevonva a műveletbe, hiszen nem túl bonyolult technikáról van szó.
Dísztányér készítése vidám tavaszi mintával

Szükséges anyagok:


Átlátszó üvegtányér
Dekupázs ragaszó, mely átlátszóra szárad
Szalvéta
Egy vastagabb és egy vékony ecset
Szivacsecset
Vizes tál
Akril festékek a szalvéta színéhez igazodva, 2-3 féle
Akril spray

1. Először mossuk el mosószerrel, forró vízben a tányért, szárítsuk meg alaposan.

2. A kiválasztott szalvétából tépkedjük ki a mintát, amelyet a tányéron szeretnénk viszontlátni. Használjuk a körmünket, egyik kezünkkel fogjunk rá a mintára belülről, másuk kezünk körmével pedig apró mozdulatokkal, óvatosan haladva segítsünk a tépésben.

 

3. Válasszuk le a szalvéta színes rétegét, a másik kettőre nem lesz szükségünk

4. Kenjük le a ragasztóval a tányér hátulját. Használjunk széles, lapos ecsetet, és ügyeljünk rá, hogy mindenütt befedje a tányért a  ragasztó, majd várjunk néhány percet, hogy megszikkadjon. Nem kell száraznak lennie.

5. Helyezzük a tányér aljára a szalvétát, színével lefelé. Óvatos mozdulatokkal, esetleg egy száraz, puha ecsettel simítsuk oda a felülethez, belülről kifelé simogassuk ki a szalvéta alól a levegőbuborékokat.

6. Kenjük le az egész tányért ismét ragasztóval, de vigyázzunk, nehogy elszakítsuk a szalvétát. Hagyjuk megszáradni a tányért. Ezen a képen látható, hogy a tányér bal szélén már szárad a ragasztó, kezd átlátszóvá válni.

7. Fehér akril festékkel, vékony ecsettel fessük le a mintát, hogy kiemeljük a színeit. Ügyeljünk a körvonalaknál, hogy ne fessünk ki a mintából.

8. Amikor a fehér akril megszáradt, vegyük elő a szalvéta színéhez illően kiválasztott, háttérnek szánt festékeket, esetünkben a sárgát és a fehéret. Keverjünk ki olyan árnyalatokat, melyeknél elérhetjük a színátmenetet. A szivacsecsettel kezdjük el tupfolni először a világosabb színt, körbe a minta mentén. Utána a sötétebb árnyalatokkal haladjunk a tányér széle felé.

9. Ha elkészültünk, az akril spray-vel – esetünkben fehérrel, de tulajdonképpen mindegy, milyen színűt használunk, már nem fog átlátszani a tányér – fújjuk le kétszer a tányér hátulját. Ezzel elérjük, hogy ha bő vízben áztatni, mosogatni nem is tanácsos a tányért, de egy könnyed elmosást kibír.



Természetesen sokféle módon dekorálhatjuk a tányérunkat, festhetünk neki arany vagy ezüst szegélyt, de ragaszthatunk rá egész szalvétát is, akkor ilyen eredményt kapunk:


 

Ha kérdésed van, vagy tanácsra van szükséged, írj kommentet, szívesen válaszolok.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja