SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csibe, nyuszi

[cikkei] - 2004-03-17
Két kis csibét, két nyuszit mutatok be, mindegyiket képesek megalkotni a gyerekek is!
Csibe, nyuszi

Egyszerűbb, és több hozzávaló akad a legtöbb családnál a vattából-tojáshéjból készült "kismadárhoz". Tehát: ha tojást főzünk, rakjuk el a héját! Kimossuk, megszárítjuk és már mehet is bele a vatta. A legegyszerűbb, ha színes vattapamacsokat vásárolunk, így akár sárga csibét is könnyű alkotni. Ragasszunk egy kis gömböt a héjba, ehhez még egy gömböt! (Mintha hóembert ültetnénk bele.) Erre két kis szemet, és egy csőröcskét ragasszunk még!

Hogy ne boruljon fel a csibe, valamibe helyezzük bele a tojáshéjat (a képen papírgyűrű tartja, de lehet egy kispohár, egy apró virágcserép...)

A másik csibe egységcsomagban is kapható a hobbyboltokban, de beszerezhető darabonként is. Egy kisméretű virágcserepet fessünk sárgára, fordítsuk tetejére. Az aljára (ami így már a teteje) ragasszunk papírgolyót (készen kaphatót), ebből is legjobb a sárga. Erre fessünk arcot, filcből, vagy dekorgumiból kis taréjt ragasszunk rá! A cserép oldalára két kis szárny kerül (ugyanolyan alapanyagból, mint a taréj). Egy erős zsinórra két talpacskát fűzünk fel, csomót kötünk rá, majd a zsinórt bele ragasztjuk a cserépbe.

Ha polc szélére ültetjük, akkor még a lábát is lógatja a csibénk.
 

Szintén kapható egységcsomagban is, de akár maradék anyagokat is felhasználhatunk. Kör alakot vágunk ki bármilyen textíliából (talán a karton a legjobb erre a célra). Papírgolyó lesz a feje. Ehhez igazítsuk a kör méretét. Az anyagunkat cérnával húzzuk össze, hogy kis zsákot kapjunk! Ekkor töltsünk bele rizst, granulátumot, kinek mi tetszik! Ezután szorosan varrjuk el a zsák száját, hogy ne jöjjön ki a tömőanyag. Ide illesszük a papírgolyót, amire előre rárajzoltuk az arcot (hozzá is ragaszthatjuk, vagy pálcikára húzzuk a golyót és beleszúrjuk a zsákba)! Füleket, kezeket zseníliából ragasszunk a nyuszinak (fülnek célszerűbb a hullámosat választani). Hogy eltakarjuk a varrást, masnit, madeirát varrjunk a nyakába!

Ha még mindig van anyagunk, most négyzeteket szabjunk ki belőle. Helyezzünk a közepébe csokitojást (ünnep után jó bele egy kis textil, vagy szivacs is), ezt kössük bele a következőképpen: a szemközti sarkokat fogjuk össze, kössünk rá egy szalagot, masnit! Két csücskét igazítsuk vízszintesre, ebből lesz a keze. Másik két sarkát húzzuk át egy fagolyón, ez  lesz a két fül. Mosolygós arcot fessünk neki, biztos örülnek a locsolók, ha ilyet kapnak.

(Méreteket azért nem írtam, mert nem tudom, mekkora fejekkel tudtok dolgozni. Több méretben kapható a fagolyó is, a papírgolyó is. Ehhez kell igazítani a textilek méretét!)

 


 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja