SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 10.: Papírhópelyhek

Családinet [cikkei] - 2009-12-09
A karácsony akkor szép, hogy ha fehér hóba lép...- szól a vers és a dal. Igaz, még a hó nem érkezett meg az idei adventben, de szép papírhópelyhekkel díszíthetjük az ablakot.
Adventi készülődés 10.: Papírhópelyhek

Nincs olyan gyerek, aki ne szeretné a telet, a szánkózást, a jó kis hó csatákat! Ha a szobaablakot ilyen gyönyörűséges papírhópelyhekkel, ragsztgatjuk tele, talán hamarabb megérkezik a hóesés.  Karácsony előtt kell egy kis hócsalogatás.

hópehely hajtogatás

Nyomtassuk ki a kiválasztott hópehely sablont, hajtogassuk össze az ábrák szerint, ügyelve arra, hogy a hópehelyrészlet mindig látható maradjon.

Először tehát, áthópehelylósan hajtjuk össze háromszöggé, majd még egyszer félbe, aztán a harmadik ábra szerint, a sablon vonalai mentén még kétszer összehajtjuk egy irányban (gyakorlatilag „feltekerjük” egy lapos „fagyi tölcsérré”), most is vigyázva arra, hogy a minta felül maradjon.

Ha ezzel megvagyunk, akkor kivágjuk a hópihe cikkelyt a vonalak mentén. Óvatosan kihajtogatjuk, kicsit lepréseljük és már csak annyi a dolgunk, hogy gyönyörködjünk benne az ablakunkra felragasztva!


Ragaszthatjuk egy egyszínű csomagolópapírral csomagolt ajándékra is, vagy kettőt háttal egymásnak összeragasztva, kis fonállal a csomag díszes kötöző szalagjához is köthetjük és ráírhatjuk az ajándék gazdájának nevét, de akár karácsonyfát is díszíthetünk vele.

Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

Láttad már Karácsonyi kifestőinket?


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja