SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi naptár - Süni csoport

Kovács Brigitta [cikkei] - 2016-11-25
Készülődünk az ünnepekre, egy Adventi naptárt készítünk közösen, ami apró ajándékokat rejt a gyermekek számára.
Adventi naptár - Süni csoport

Köszöntöm az olvasókat, Kovács Brigitta vagyok, 2011-ben végeztem óvodapedagógusként, jelenleg a Fekete István Óvoda és Bölcsödében dolgozom Alsózsolcán. A fiatalok körében nem egy felkapott szakma, én mégis ezt választottam, mert mindamellett, hogy mindig szerettem a gyermekeket, fontosnak tartottam a jövő nemzedék fejlesztését és nevelését, ezáltal lett ez a hivatásom.

A mindennapokat ennek tudatában tervezem meg a csoportom számára. Jelenleg egy 24 fős kiscsoportban tevékenykedem, ebből 15 lány, 9 fiú, ami az arányokat illeti, ez mostanában elég ritka. A csoport már jól összeszokott, könnyen és nagy örömmel folyik a közös munka. Én azt tapasztalom, hogy a gyerekek igénylik az új, kreatív, hasznos dolgokat, örömmel használják, ha azt saját maguk készíthetik el.

Mikor találkoztam a pályázattal egyből az jutott eszembe, hogy közösen kellene barkácsolni olyan dolgot, ami a csoportunk dísze lehet a közelgő ünnepre. Sok gondolkodás után szembe jött velem a 24-es szám, egyből az Adventi naptárra asszociáltam. Így a pályázatom anyaga egy Adventi naptár készítése, amit a gyerekekkel közösen készítünk el, majd a csoportszobánk dísze lesz, ami az ünnepvárás hangulatát segíti.

A gyűjtögetés fogalma sok óvónő számára ismert fogalom, ez így van nálam is. Ebben az esetben elővettük az összegyűjtött gyógyszeres dobozokat. Ebből fog készülni a kalendárium.

Az elkészítéshez szüksége eszközök:

  • 24 db gyógyszeres doboz,
  • olló,
  • karácsonyi csomagolópapír,
  • ragasztó,
  • vastag karton,
  • élő fenyőág,
  • fenyőtoboz.

1. lépés

Nagyjából összeállítottuk a formát, hogy tudjuk, milyen nagyságú dobozokra van szükségünk. A dobozkákat kisebb csoportokban fogjuk karácsonyi csomagolópapírral bevonni.


2. lépés

A dobozokat oldalanként bekenjük ragasztóval és bevonjuk a csomagolópapírral (előre daraboltam a gyermekeknek), az egyik végét nem vontuk be.


3. lépés

Amikor elkészült és megszáradt a 24 doboz, belerejtek kis apróságokat. Az előre kivágott karton körökre majd egymás tetejére ragasztottuk.


4. lépés

A dobozokra ráragasztjuk a számokat. Mivel kiscsoportról van szó így készítettem mellé egy táblázatot, amiben egy szám mellé párosul egy gyermek jele. Így mindenkinek van egy dobozkája és tudjuk követni, hogy melyik nap ki nyithatja ki az aznapi dobozkát.


5. lépés

Élő fenyőágakat szurkálunk az illesztések közé így igazi kis fenyőfát varázsolunk. Fenyőtobozokkal díszítjük. 

Kellemes Karácsonyi Készülődést Kíván a Süni csoport!

 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja