SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 természetes trükk, amivel megvédheted gyermeked a rovarok támadásától

Németh Noémi [cikkei] - 2016-08-03
Hogyan tartsd távol a kéretlen vendégeket a kicsi homokozójától? Hogy terelheted szúnyogcsapdába a vérszívókat? 5 természetes megoldást is mutatunk.
5 természetes trükk, amivel megvédheted gyermeked a rovarok támadásától

Manapság már szinte nincs olyan háztartási és bőrvédelmi termék, ami ne tartalmazna mesterséges, káros anyagokat - legyen az tusfürdő, sampon, mosogatószer, mosópor, tisztítószer, vagy épp szúnyogriasztó. Szülőként mindent megteszünk, hogy a mesterséges szerek ne kerüljenek kapcsolatba gyermekünk bőrével, testével - na de mi van akkor, ha épp a bőrére kellene fújnunk: például a szúnyogriasztót?

A vérszívók pedig nem kímélik a kicsiket sem. Ha nem védekezünk ellenük, az egész nyaralást megkeseríthetik a viszkető csípések és a szaporodó, kivakart sebek.

Óvd meg gyermeked a rovarok támadásától egyszerű, természetes módszerekkel - hogy ne a te családod legyen a szúnyogok fő tápláléka, de allergiás reakciótól, bőrkiütésektől se kelljen tartanod.

Arra azonban figyelj, hogy senki ne kerüljön kapcsolatba a szúnyogcsapdákkal és az anyagokkal, amiket használsz, olyan helyen tárold őket, ahol senki nem tud belenyúlni, nem tudja magára borítani, stb.
 

Szúnyogcsapda házilag, és természetes szúnyogriasztó növények

 

1. Fahéjat a homokba!

Ha a kicsi a kerti homokozóban játszik, szórj a homokba egy csésze fahéjat, majd keverd el. 

A fahéj erős illata természetes, nagyon hatásos rovarűző szerként működik, így a hangyák, százlábúak, legyek a gyermek közelébe sem mennek majd. Sőt: a szomszéd macskái se fogják wc-nek használni gyermeked homokozóját, hiszen a cicák sem szeretik a fahéj jellegzetes illatát!
 


2. Saját készítésű szúnyogcsapda a kertben

Hozzávalók: 1 csésze víz, 1/4 csésze cukor, 1 g élesztő, egy 2 literes műanyag palack

Vágj ketté egy műanyag palackot: a tetejét körülbelül a palack magasságának a 2/3-ánál vágd le. Forró vízben keverd el a cukrot, majd hagyd kihűlni. Öntsd a cukros levet a palack aljába, majd szórd bele az élesztőt is (nem kell elkeverni). Az üvegben szén-dioxid fog így képződni, ami vonzza a szúnyogokat, hisz minket is a kilélegzett szén-dioxid alapján vadásznak le.

A palack levágott tetejét most fejjel lefelé fordítva dugd vissza az alsó részébe - így a szúnyogok nem fogják megtalálni a kijáratot. Helyezd el a kertben a csapdát, 2 hetente készítsd el az új folyadékot.


3. Szúnyogcsalogató csapda házilag

A szúnyogok annyira szeretik az almaecet illatát, hogy amint megérzik, azonnal elindulnak felkutatni - ám ha belerepülnek, onnan máshova már nem fognak tovább menni, belefulladnak az ecetbe. Elég egy kis tálkát elhelyezni a lakásban, almaecettel megtöltve: erős szaga révén biztos, hogy a legtöbb vérszívó hamarosan megtalálja majd.

 

4. Illatok, amiket utálnak a szúnyogok

További természetes anyagok, amiknek illatát ki nem állhatják a szúnyogok:

  • citrom,
  • citromfű,
  • narancs,
  • levendula,
  • szegfű,
  • eukaliptusz,
  • borsmenta,
  • rozmaring,
  • macskamenta,
  • teafaolaj,
  • kakukkfű,
  • fahéj.

Ha ezeket megérzik valamilyen formában (például illatgyertyán vagy illóolajok formájában), remélhetőleg messziről elkerülnek majd a kéretlen vérszívó vendégek.


5. Nevelj szúnyogűző növényt

Van egy növény, amit kifejezetten utálnak: ez a szúnyogűző virág (Plectranthus coleoides). Neveld a kertedben, vagy akár cserépben az erkélyeden, ablakban!

Ha citromfüvet és mentát is tartasz mellette, még biztosabb lehet a védelem - ezek nagyon ellenálló és szapora növények, és utálják az illatukat a szúnyogok.


Neked van saját, bevált recepted a rovarok ellen? Oszd meg velünk és másokkal is - a cikk alatt!

 
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja