SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kütyühasználati szabályok a nyári szünetre - és a valóság…

Németh Noémi [cikkei] - 2018-07-10
Nyári szabályok címmel terjed a Facebookon egy fénykép.
Kütyühasználati szabályok a nyári szünetre - és a valóság…

Ésszerű elvárások, világos határok, kreatív időtöltés, rohangálás a szabadban, segítőkész gyerekek… jól hangzik - csillan fel a szülők szeme -, "majd idén megpróbáljuk így csinálni"... egy tapasztalt hozzászóló azonban porig rombolja az idilli képet egyetlen mondattal. Igen, az ő verziója sajnos sokkal életszerűbbnek tűnik.

Az alábbi szabályok egy tökéletes családban íródhattak, a listát a Mom of boys nevű oldal tette közzé - az "elég jó anyák" azonban tudják: nehezen betartatható pontokkal állunk szemben.


Nyári szabályok
 

  • Beágyaztál?
  • Megmostad a fogadat?
  • Megfésülködtél?
  • Felöltöztél?
  • Megreggeliztél?

...ha igen, és:

  • olvastál 20 percig
  • írtál/színeztél 20 percig
  • kitakarítottad a szobádat
  • játszottál a szabadban 20 percig
  • készítettél/építettél valami kreatívat
  • segítettél valakinek a családban,

Akkor használhatod a kütyüdet.

Nagyszerűen hangzik, egy kommentelő azonban így látja mindezt:


Nyári szabályok
 

  • Alszik anya?
  • Ha igen, akkor tabletezhetsz.

Bár tényleg egészségesebb lenne, ha a fenti lista jegyében telne a nyár, a valóságban néha még az első 5 pontnál is adódnak fennakadások. Sokan nem is törekednek semmilyen szabály felállítására - mondván, épp elég belőlük év közben, a nyár pont a szabadságról szól… te mit gondolsz? Nálatok milyen szabályok érvényesek a nyáron?

Az alábbi listáról mindenesetre érdemes (és könnyebb is) válogatni a nyári szünetben: Ezek az igazi nyári élmények: 50 játékötlet, hogy emlékezetes legyen a szünidő

Olvasd el ezt is:

Ha szeretnénk elérni, hogy a gyerekek ne csak a telefonokon, tableteken lógjanak egész nyáron, az első lépés, hogy mi magunk is letesszük azokat. Egy felmérés szerint már a kamaszok is unják, hogy szüleik folyton a telefonjaikat nyomkodják, Jánosi Valéria szakértőnk szerint pedig többek között a szülők gyakori telefonhasználata az egyik alapvető oka a gyerekek mobilfüggőségének.

Kép: StockSnap / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja