SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5+1 tipp a szünidő tartalmas eltöltéséhez

Illés Adrienn [cikkei] - 2020-07-13
Biztosan megterveztétek már ti is a nyaralást, de úgy gondolom, mindig jól jön egy kis segítség, ötlet, tipp és praktika. Íme, 5+1 tipp a szünidő minél tartalmasabb eltöltéséhez:
5+1 tipp a szünidő tartalmas eltöltéséhez

1. Hagyj egy kis időt a gyermekednek a feltöltődésre!

Ha meg tudod oldani, ne vidd rögtön táborba, ahogy kitör a vakáció. Sok iskolában eleve néhány nappal, héttel az utolsó iskolai nap után van az évzáró, érdemes ebben az időszakban kicsit „békén hagyni” a gyermekünket. Szüksége van arra, hogy elengedje és kipihenje az egész évi hajtást. Hadd aludja ki magát, ne kelljen sehova se időre mennie ebben a pár napban, főleg ne korán reggel! Hagyjuk, hadd ossza be egyedül az idejét, és foglalkozzon azzal, amivel szeretne.

 
2. Legyetek sokat a szabadban!

Elcsépeltnek hangzik, de igaz! Nem véletlenül nyáron van hosszú szünidő. Ilyenkor a legjobb az idő, gyönyörűen süt a nap, nő a fű, zöldellnek a fák, érnek a gyümölcsök. Engedd, hogy mindezt felfedezze! Menjetek vízpartra, kirándulni, hegyet mászni, kisvonatozni! Hidd el, nagyon sokat fog ezekből tanulni a gyermeked, és felejthetetlen közös élményeket szereztek együtt!

 
3. Főzzetek, süssetek közösen!

Szintén nagy élmény a gyerkőcnek, ha segíthet a sütésben, főzésben, és elmondhatja, hogy ő készítette az aznapi levest vagy sütit. Természetesen az év bármely szakában készíthetitek együtt az ételeket, de a szünidő arra is jó, hogy ilyenkor a gyermekek jobban el tudnak mélyedni bármiben. Engedd, hogy kiválogassa, megtisztítsa főzés előtt a rizst, beleöntse a hozzávalókat a mérőpohárba vagy a főzőedénybe, illetve megkevergesse a készülő ennivalót! Ha pedig még a finommotorikáját is fejleszteni szeretnéd, akkor készítsetek rengeteg gyúrható tésztát, például derelyét, nudlit, pogácsát vagy kókuszgolyót!

 
4. Osszátok be a kötelező olvasmányokat!

Házi feladatot a nyári szünidő idejére általában nem kapnak a gyerekek, de kötelező olvasmányt már lehet, hogy alsóban is. Ne hagyjátok ezek feldolgozását az utolsó pillanatra, főleg, ha olvasónaplót is kell hozzá vezetni. Érdemes július elejétől augusztus közepéig beosztani ezeket a könyveket. Természetesen az olvasás ne korlátozódjon csak a kötelező irodalomra. Ha a gyermeked szeret olvasni, engedd! Tudod, a tájékozottság manapság már fél siker, az információ pedig hatalom! 🙂

 
5. Fokozatosan szokjatok vissza a korai keléshez!

Ez a legnehezebb. Bár augusztus közepétől már egyre rövidülnek a nappalok, hamarabb sötétedik este, mégis nehéz becsalogatni és időben ágyba varázsolni a gyerekeket, hiszen még tart a szünidő. Pedig nagyon fontos, hogy időben visszaszokjanak a korábbi kelésre, hiszen ahogy beköszönt az ősz és véget ér a szünet, újra minden reggel időre be kell érni az iskolába. Érdemes az utolsó héten, ha megoldható, minden napra valami programot kitalálni, ami miatt a gyerkőcöknek fel kell kelni reggel. Lehet ez egy kirándulás, egy közös sütisütés vagy akár a nagyszülők meglátogatása. A lényeg, hogy legyen valami indok, ami miatt időben lefekszenek és másnap reggel korán fel tudnak kelni.

 
+1 tipp: A nyári szünidő nem csak a gyerekeké!

Nekünk, szülőknek is fontos a kikapcsolódás, feltöltődés, ami munka mellett persze nehezebb, de nem lehetetlen! Sokan időzítjük a szabadságunkat úgy, hogy a nyári szünetben egyszerre vesszük ki a legnagyobb részét, hogy minél több időt tölthessünk a gyermekeinkkel. Fontos a közös élmény, a minél több, együtt töltött, minőségi idő. Válasszuk meg úgy a nyaralási helyszíneket, hogy az számunka is feltöltődést jelentsen!

Forrás: suli360 blog

A www.suli360.hu weboldal azért jött létre, hogy megkönnyítse számodra az iskolakeresést és választást, illetve hogy a szülők is segítséget tudjanak nyújtani egymásnak ezekben a témákban.

Suli360

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: JillWelington / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja