SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Terhesség hétről hétre - 3. hét

Dr. Sápy Tamás [cikkei] - 2009-11-27
Terhesség hétről hétre: harmadik hét. Hogyan fejlődik a kisbabám? Hogyan változik a testem? Hogyan változik az életem?
Terhesség hétről hétre - 3. hét

Válaszd ki azt a terhességi hetet, ami érdekel: 

12345678910111213
1415161718192021222324252627
28293031323334353637383940


 

Magzat fejlődése

Terhesség hétről hétre - 3. hét

A terhesség harmadik hete

Az egyedi genetikai kódot gyermeked már a fogantatás pillanatában megkapja. Hogy milyen nemű lesz és minden eredendő sajátosság, mint szemszín, haj, bőr, testfelépítés, abban a pillanatban dől el. A terhesség harmadik hetén az embrió befejezi vándorlását a petevezetékben, megérkezik a méhüregbe, ezt a folyamatot hívjuk beágyazódásnak. Gyenge vérzés is felléphet, amikor a megtermékenyült petesejt beágyazódik a méh falába, ezt sokan összetévesztik a menstruációs vérzéssel. Valójában ez sokkal gyengébb, mint a havi ciklussal járó vérzés, ez a nyolc jel közül az egyik, ami a terhességet jelezheti.



Testem változásai

Terhesség hétről hétre - 3. hét
 

A test változásai az harmadik hétenA megmaradó vérezgetés jele lehet a ritkán, de előforduló méhen kívüli terhességnek, amikor az embrió nem a méh falán, hanem valahol máshol, legtöbbször a petevezetőben tapad meg. Felmérések szerint minden ezer terhességből hét méhenkívüli terhesség, leggyakrabban a petevezető elzáródása, illetve gyulladása következtében lép fel. Bár sajnos a méhenkívüli terhesség nem kihordható, ha az elzáródást, illetve gyulladást orvosolták, később minden valószínűség szerint egészséges terhességnek nézhetsz elébe.


 



Életem változásai

Terhesség hétről hétre - 3. hét

Még azelőtt, hogy a terhességed bebizonyosodott volna, már csak a lehetősége is egy csomó kérdést vet föl benned: Találsz-e olyan intézményt, csapatot, akit szeretsz, és akiben megbízol? Hogy át tudnak-e vezetni téged életed két meghatározó eseményén: a terhességeden és a gyermeked születésén? Szánj most időt arra, hogy megkeresd a megfelelő kórházat, szülész-nőgyógyászt, esetleg szülésznőt, vagy dúlát.



Teendők a 3. héten

Terhesség hétről hétre - 3. hét

1. Keresd a terhesség korai jeleit.
2. Vásárolj otthoni terhességi tesztet.
3. Tájékozódj arról, milyen élelmiszerek fogyasztását ajánlatos elkerülnöd a terhesség alatt.



Heti tipp

Terhesség hétről hétre - 3. hét

Szerezz magadnak egy jó orvost - és gyorsan! Kulcsfontosságú, hogy legyen egy olyan orvosod, akiben megbízol és akit kedvelsz, hiszen végül is ő lesz az, aki a terhesség, vajúdás és szülés időszakában a kísérőd lesz, nem is beszélve a kérdések és vizsgálatok sokaságáról és az emocionális hullámhegyekről és -völgyekről. Ha még nincs olyan szülész-nőgyógyászod, akit kedvelsz, kérd meg a barátaidat, családtagjaidat és munkatársaidat, hogy ajánljanak valakit és te is keresgélj, amíg találsz egy olyan orvost, akit elfogadsz. Ha szeretnél szülésznőt és/vagy dúlát is fogadni, ez irányba is elkezdhetsz tudakozódni.



A terhesség további heteiről a következő helyeken olvashatsz még:
Első trimeszter hetei - Második trimeszter hetei - Harmadik trimeszter hetei

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.
Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.
A szerkesztő ajánlja