|
Kérdezz-felelek
31 éves anyuka vagyok két kislányom van. A második terhesség alatt cisztás pajzsmirigygöb alakult ki a baloldali lebenyen. Szülés után el kellett távolítani ezt a részt. A tsh értékeim a terhesség alatt és után is mindig normál tartományban voltak. A műtét után sem kellett hormonpótlás. Most azért írok Önnek, mert a férjemmel tervezzük a 3. gyermeket én viszont félek, hogy baja eshet a magzatnak (vagy megint velem történik valami), mivel féloldali pajzsmiriggyel vállalnám...
Nem tudom bele vágjak e vagy baj lesz belőle. Szeretném kérni a tanácsát, hogy mi várható ebben az esetben, milyen veszély állhat fenn a leendő babára nézve? Lehet teljesen egészséges terhesség így is ha a baloldali lebenyt eltávolították?
Hálásan köszönöm ha válaszol
Éppen 1 hete erről a kérdésről tartottam továbbképző előadást.
A kérdés az, hogy van-e autoimmun betegsége? .
Fontos:élettani hormonértékek, azaz euthyreosis mellett is lehet gyulladás. Euthyreosis: anti-TPO antitest pozitivitás esetén, de
1. Az infertilis nőkben a TPO elleni antitest 31.8% , a fertilis, egészséges populációban 4.6% volt kimutatható
2. A TPO elleni antitest pozitívakban akkor is szignifikánsan nagyobb volt az infertilisek aránya, ha a hormon értékeik (hypophysis és perifériás hormonok) fiziológás tartományban voltak!
3. A TPO elleni antitest pozitivakban a spontán vetélések száma jelentősen magasabb, mint az antitest negatívakban (32% v.s. 6%)
4. A 3-szor vagy több alkalommal vetéltek között a magas TPO elleni antitest titerüek száma kétszer nagyobb
Amennyiben az anti-TPO nem emelkedett , akkor bártan vállalhatja az áldott állapotot,
Tisztelettel:
Prof. Dr. Balázs Csaba 2024. 11. 24. 12:22