A férfidivat reprezentánsa: a nyakkendő
Singola Edit [cikkei] - 2008-06-13
A nők sokszor azt mondják, könnyű a férfiaknak, felvesznek egy öltönyt, egy inget, hozzá egy nyakkendőt, és máris elegánsak, nem kell órákat tölteniük a tükör előtt. Valóban egyszerűbb dolga van a férfitársadalomnak ebből a szempontból, de az urak viseletének is van divatja, mégha nem olyan szembetűnő, mint a nőké.
„Nyakkendője elárulja ki-ki mennyit ér - bemutatja az embert, leleplezi lényét, tükrözi szellemét." /Balzac/
Arról, hogy egy férfi öltözéke divatos-e, leginkább nyakkendője árulkodik. Balzac szerint a toilette a legbeszédesebb stílus, a társadalom kifejezése, sőt azt írta, hogy „az öltözetünkre nem ügyelni: erkölcsi öngyilkosság”.
Fontos a férfi ruhájának anyaga, stílusa, mintázata, legfőképpen pedig a nyakkendője. Ez a kis kiegészítő sokat elárul tulajdonosáról. Számos férfi kényelmetlennek tartja a nyakkendőt, de léteznek olyan alkalmak, amikor elengedhetetlen. Van, akinek tele a szekrénye színesebbnél színesebb nyakkendőkkel, de előfordul, hogy egyetlen darab, például az érettségire viselt nyakravaló képviseli a készletet.
A nyakkendő mindig is a státusz és a rang szimbóluma volt. Ezenkívül több információt hordoz, mint gondolnánk. A nyakkendő anyaga máris árulkodó, a legelegánsabb a száz százalék selyemből készült, viselőjéről azt sugallja, hogy igazi kifinomult ízléssel rendelkezik, aki figyel a részletekre is. A kendő színe ugyancsak sokat elmond az emberről. A fekete a rejtély színe, a fehér a szellemiséget érzékelteti, a vörös az energiát, a kék a békét, a sárga a megértést, a zöld a megújulást, a narancs az elszántságot, a lila a királyságot szimbolizálja. Éppen ezért az alkalmi nyakkendő általában egy színű és sötét.
A minta szintén beszédes. A kör, karika a tökéletességre, a négyzet a szilárdságra, megbízhatóságra, őszinteségre, a háromszög az egyensúlyra utal. A csíkozás balról jobbra haladva pozitív energiát tükröz.
Sokszor leolvashatjuk hobbiját, foglalkozását a férfi nyakkendőjéről, mivel a cégek jelképét jelenítik meg, vagy a hivatásra utalnak, például zenészeknél a violinkulcs, vagy fekete-fehér billentyűk, kis hangszerek, újságíróknál betűk, jogászoknál paragrafus, sportolóknál labda, autómániásoknál kocsi és így tovább. A bohókásabb egyének egyedi mintákat is felvállalnak, például mesefigurákat. Ha módunk van rá, néha nézzük meg, mit rejt a nyakkendő belső oldala, meglepő dolgokkal találkozhatunk.
A forma az egyetlen, ami az idők során szinte semmit nem változott, mindig a kedvelt vagy kevésbé kedvelt „nyaktekerészetimellfekvenc” volt.
A nyakkendőkötés művészete egyfajta misztikum. A kisfiúk áhítattal lesik, apjuk minként alkotja meg azt a bizonyos csomót. A hosszára viszont kevesen figyelnek oda, pedig ez is meghatározó, nem elég csak odakötni azt a kendőt, viselni kell. Az elegáns férfi nyakkendője pontosan a nadrág övéig ér!
A vérbeli férfiak tehát gondosan válasszák meg, mit viselnek a nyakukban, de abban az esetben is, ha csak néha kerül erre sor, mert a nőket nem lehet becsapni. A nyakkendő mindig illeszkedjen az ing és a zakó mintájához, anyagához, a gallérformához, az öltöny szabásához, és persze az sem árt, ha a partner ruhájával is összhangban van.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Férfi - wellness II.rész
Következő hír
Ingyen tanulhatnak a munkanélküliek
LEGOLVASOTTABB
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés
A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Közösségi hozzászólások: