SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Versenyfutás a munkáért: ne higgy el mindent!

Fejér Noémi [cikkei] - 2011-02-21
Aki éppen munkát keres, számos olyan - első pillantásra visszautasíthatatlan - ajánlattal találkozik, amelyekről később kiderülhet, hogy mögötte az emberek kiszolgáltatott helyzetét kihasználó ügyeskedő személy vagy cég rejtőzik. Ne dőljünk be elsőre, járjunk utána a dolgoknak, erre biztat szakértőnk is.
Versenyfutás a munkáért: ne higgy el mindent!

„Találtam otthonról, a gyerek mellett végezhető munkát, de egy ötoldalas tervet kérnek tőlem a leendő munkakörre vonatkozóan az önéletrajz mellé. Félek, hogy pusztán ötletet gyűjtenek.”

Számtalan hirdetést olvasva mindig felmerül bennem a kétely, az otthon végezhető munkáról, főleg akkor, ha az nincs pontosan meghatározva. Klasszikusan a távmunkát összemossák az otthon végezhetőség fogalmával, sajnos a kettő nem ugyanaz. A távmunkának tekintjük a munkavégzésnek azt a formáját, amikor a munkavállaló nem a hagyományos munkahelyen, hanem attól távol végzi el rendszeresen napi munkáját, melynek eredményét a kommunikációs és információs technológiák alkalmazásával juttatja el munkaadójához, ezzel szemben a kecsegtető ajánlatok, amelyek azt ígérik, amit otthon lehet végezni, nagy valószínűséggel valótlant ígérnek. Fizessen be a munkavállaló pár ezer forintot és akkor kap kiközvetített állást, vagy összeszerelhető tárgyakat. Az összeszerelés megtörténik, csak a fizetséggel elfelejtenek visszajönni. A cikkben szereplő kérdés során is hasonló kételyek merülnek fel bennem.

Előfordul olyan is, hogy a munkáltató egy személyes találkozó során, vagy több munkaegyeztetés után arra kéri a munkavállalót, hogy az állásnak megfelelően készítsen tervet a célállás elnyeréséért, ám a címben megfogalmazott kérdés szerint félő, hogy ötletgyűjtésről van szó. Hallottam már olyanról is, hogy a pályázás során a terv összeállítása egy újabb kiválasztási forduló, vagy úgymond próbaidő. Természetesen ez a helyzet bizalmon alapul, illetve a munkavállaló részéről egyfajta befektetésnek minősül; ha megfelelő munkát adok ki a kezemből, akkor szívesen fognak alkalmazni… Ám milyen munka az, ahol az álláskeresőnek kell úgymond fizetnie először azért, hogy munkához jusson, miért nem elég az önéletrajza, a motivációs levele, a referenciái, a munkatapasztalata és a három hónap próbaidő? Ebben az esetben hol van a munkáltatói bizalom? A helyzet a kívülállóban is visszás érzéseket kelt és a munkavállalóban is bizalmatlan érzéseket szül. A helyzetet legegyszerűbb tisztázni illetve a miértekre rákérdezni, és utána eldönteni szükségünk van-e erre?




Fotó: Bodo Stickan: Lollslauf 07

Ha veled is megesett hasonló dolog, ha rosszabb, vagy szerencsére jobb tapasztalataid vannak, oszd meg velünk is!

Fejér Noémi


Fejér Noémi
Tanácsadó szakpszichológus, metamorphoses meseterapeuta és munka-pályaorientációs tanácsadó

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja