SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi ruhaváltás gyermekeinknél

Fürst Melinda [cikkei] - 2008-11-11
A hűvösebb idő beköszöntével a gyerekek ruhatárát is cserélni kell. Ősszel, amikor még erősen változékony az idő, fontos, hogy rétegesen öltöztessük a kicsiket, hogy melegedés esetén le tudjunk venni egy-egy réteget, és mert a rétegek közé szorult levegő is szigetel, melegít.
Őszi ruhaváltás gyermekeinknél

Picik esetében kombidresszt adjunk alulra, de ez csak a szobatisztaság eléréséig jó megoldás, aztán térjünk át a trikóra, hogy önállóan is könnyen tudjon vetkőzni a gyerek. A trikót mindig szorosan tűrjük be a nadrágba, hogy ugrálás közben se csúszhasson ki, ne legyen szabadon a kicsi dereka. Erre jöhet a póló, vagy ing.
Zokniból is keressünk magasabb szárút, hogy ha le is csúszik kicsit, akkor se lógjon ki a lábszár pl. mászókázás közben.
A dzseki alá adjunk pulóvert, vagy kardigánt. Ilyenkor még túl vastagok a téli holmik, kénytelenek leszünk beszerezni néhány átmeneti ruhadarabot.
Kell egy pamut sapka, ami a fület is takarja, mert ha a téli, vastagot adjuk a gyerekekre, abban könnyen leizzadnak, és az pont olyan veszélyes, mint ha sapka nélkül menne ki a szélbe. Sál helyett is elég egy vászon kendő.
Kabát helyett jó megoldás lehet a lecipzározható ujjú dzseki, amiből pillanatok alatt mellényt varázsolhatunk, ha kisüt a nap.
Kislányoknak nagyon szép őszi ruhákat vehetünk, de vásárlás előtt gondoljuk át, hogy valóban praktikus lesz-e mindennapos használatra egy kertészruha, vagy szoknya.

Ha esős időben is kimozdulunk otthonról, akkor jól jöhet a gumicsizma, és a  pontosan záródó esőkabát is.
Válasszunk természetes alapanyagú ruhákat, amelyek jól bírják a gyakori mosást is. A sár miatt jobb, ha cipőből is, kabátból is legalább kettő van, hogy akkor is kimehessünk, ha az egyik épp szárad. Sokaknak fontos, hogy márkás, divatos darabokat vegyenek, de mivel minden ruhájukat úgyis hamar kinövik a gyerekek, ne zavarjon, ha mégsem tehetjük meg. 

Arra viszont figyeljünk oda, hogy ne legyenek balesetveszélyesek a kiválasztott ruhák. A lógó zsinórok, kötők könnyen fennakadhatnak a mászókákon, hintákon, magukkal ránthatják a kicsiket. A kapucnikba fűzött zsinórok még veszélyesebbek, hiszen a nyak körül futnak. Ezeket cseréljük ki gumira. A különböző díszeket is gondosan nézzük meg, nem karcolnak-e, nincs-e kiálló részük.

Sok gyereknél problémát okoz a cipővásárlás, mert nem szívesen húznak fel mást, mint amit már megszoktak. Igyekezzünk érvekkel hatni rájuk, és persze segíthet, ha ők is beleszólhatnak a választásba. Akkor megfelelő a méret, ha a lábujjak vége és a cipő orra között még nagyjából 1 cm van. Figyeljünk arra is, hogy elég széles legyen a lábbeli, illetve magas lábfej esetén is kényelmes legyen.  A legegyszerűbb, ha tépőzáras modellt választunk, azt a gyerekek segítség nélkül is fel tudják venni, és kényelmesen be tudják állítani. Gondoljunk arra is, hogy hideg időben esetleg vastagabb zoknit kell viselni hozzá, nézzük meg, hogy azzal is kényelmes lenne-e.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja