SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Okosító agytorna - az edukinesztetika 2. rész

Családinet [cikkei] - 2011-02-03
Folytatjuk a cikkünk első részében elkezdett gyakorlatokat: 3D-gyakorlat, Ülő gyakorlat, Pozitív pontok, Földkapcsolók szemtornával, Térkapcsolók szemtornával, Egyensúlykapcsolók, Keresztező mozgások, Nyolcasok szemtornával, Medencehintáztatás, Vádli pumpa, Virágszedés, Propeller.
Okosító agytorna - az edukinesztetika 2. rész

3D-gyakorlat
Az alábbi gyakorlatok elvégzése után testünk energikusabb lesz.
Bal-jobb: egyik kezünkkel érintsük meg köldökünket, a másik kezünkkel pedig a kulcscsont alatti két mélyedést masszírozzuk addig, míg meg nem találjuk azt a pontot, ahol leginkább jól esik a masszírozás.
Fent, lent: egyik kezünket helyezzük a köldökünkre, míg másik kezünk hüvelykujjával az alsó ajkunk alatti területet, maradék 4 ujjunkkal pedig a felső ajkunk fölötti területet masszírozzuk.  
Elől, hátul: egyik kezünket helyezzük a köldökünkre, másik kezünkkel pedig masszírozzuk a derekunkat, közvetlenül a popsink fölött.
Mindegyik gyakorlatot legalább fél percig végezzük.

Ülő gyakorlat
Ez a gyakorlat segíti a belső nyugalom elérését.
Üljünk le kényelmesen a földre, egyenes testtartással. Bal lábunkkal keresztezzük a jobb lábunkat a térd fölött, majd jobb kezünkkel fogjuk meg a bal külső bokánkat. Bal kezünkkel markoljuk meg bal lábfejünket, közben lélegezzünk mélyeket az orrunkon keresztül. Érintsük össze két kezünk ujjhegyeit, miközben a szánkon át veszünk levegőt.
Ezután megcseréljük a két lábunkat és megismételjük a gyakorlatot.

Pozitív pontok
A masszázs stresszhelyzetek előtt oldja a szorongást.
Ezek a pontok homlokunk középvonalán, hosszában, a haj és szemöldök közötti terület közepén húzódnak. Azt a területet masszírozzuk, ahol a homlok domborulata kezdődik.
Addig végezzük a  masszázst, míg kellemes érzést okoz.

Földkapcsolók szemtornával
Ez a gyakorlat szellemi fáradság ellen hatásos.
Egyik tenyerünk a köldökünkön fekszik, másik kezünk ujjaival megérintjük az alsóajkunk alatti területet. Jó mélyeket lélegzünk, miközben szemünket fel-le mozgatjuk. Néhány lélegzetvétel után megcseréljük kezeinket, és legalább fél percig végezzük a gyakorlatot.

Térkapcsolók szemtornával
Ha elvégezzük ezt a gyakorlatot felfrissülünk, és  jobban be tudjuk fogadni a tananyagot.
Egyik tenyerünk a köldökünkön nyugszik, másik kezünk ujjaival megérintjük a felsőajkunk fölötti területet. Jó mélyeket lélegzünk, közben szemünket fel-le mozgatjuk. Néhány lélegzetvétel után megcseréljük kezeinket, és legalább fél percig végezzük a gyakorlatot.

Egyensúlykapcsolók
A gyakorlat által javul az egyensúlyérzékünk.


Egyik kezünket tegyük a fülünk mögé úgy, hogy ujjaink a tarkó irányába mutassanak. Ujjaink hegyét kissé nyomjuk a tarkó mélyedésébe, míg másik kezünket helyezzük a köldökünkre. Néhány belégzés után cseréljük meg kezeinket. Legalább fél percig végezzük a gyakorlatot.

Keresztező mozgások
A gyakorlat egyidejű együttműködésre készteti a két agyféltekét. Ülő helyzetben keresztezzük kezeinket, hol az egyik van felül, hol a másik. Közben a tenyerünkkel mindig érintjük az ellenkező irányú térdünket.

Nyolcasok szemtornával
Ez által javul a szem- kéz-koordináció. Keresztezés a test középvonalán.
Álljunk fel, kezeink legyenek lazán vállszélességben. Egyik kezünket nyújtsuk előre, és nézzünk a hüvelykujjunkra.  Rajzoljunk fekvő nyolcasokat a levegőbe, miközben szemünkkel követjük az ujjunkat, de fejünk és felsőtestünk ne mozduljon el. Ezután végezzük el a gyakorlatot a másik karunkkal is. Végül mindkét karunkkal rajzoljuk a nyolcasokat.

Medencehintáztatás
Élénkítő gyakorlat.
Üljünk le a földre felhúzott lábakkal. Kezünkkel kulcsoljuk át a térdünket, és fél percig végezzünk körkörös mozgásokat a csípőnkkel, kéztámasszal, vagy anélkül. Közben lélegezzünk jó mélyeket.

Vádli pumpa
Hogy újra tisztán lássuk a dolgokat.
Álljunk fel támadó állásba. Testsúlyunkat helyezzük az elől lévő lábunkra, míg bal lábunk a lábujjhegyeken támaszkodik. Kilégzéskor sarkunkat a földre szorítjuk, miközben lábunk egyenes tartásban marad. Belégzéskor emeljük el sarkunkat a talajtól. Néhányszor ismételjük meg a gyakorlatot, majd váltsunk lábat.

Virágszedés
Az egyensúlyérzék és a mozgáskoordináció aktiválására.
Lazán álljunk a talajon, vállszélességben keresztezett lábbal. Óvatosan lehajolunk vállainkat, két karunkat lazán leengedjük. Belégzéskor felemelkedünk, karunk lóg a testünk mellett, kilégzéskor pedig lehajolunk a leírtak szerint. Legalább háromszor végezzük el a gyakorlatot.

Propeller
Légzéskönnyítő gyakorlat.
Vállszéles terpeszben álljunk a talajon. Végezzünk párhuzamos karkörzéseket hússzor, nyújtott könyökkel hátrafelé.

A gyakorlatok közül mindenki kedvére szemezgethet, éppen mikor melyikre van szüksége. Azt javasoljuk, hogy válasszatok ki 5 különböző hatású gyakorlatot és azt rendszeresen végezzétek el reggel és este.

Okosító agytorna - az edukinesztetika 1. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja