SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan vigasztaljuk meg a síró kisbabát?

Családinet [cikkei] - 2009-05-04
Minden kisbaba sír. Körülbelül két hetes korban a legtöbb babánál kialakul az esti időszakban egy - két óráig tartó sírós (hisztizős) periódus. Miként nyugtathatjuk meg a kicsit?
Hogyan vigasztaljuk meg a síró kisbabát?

Mit csináljunk, ha sír a kisbabánk?

Próbáljuk ki az alábbi technikákat, esetleg kombinációjukat a megnyugtatására. Miközben vigasztaljuk a babát, próbáljunk meg rájönni, mit szeretne a kisbabánk elmondani. Ha türelmes szeretettel próbálkozunk, a kezdeti melléfogások után, hamar fölfedezhetjük együtt a bébivel, melyik módszer nyugtatja meg leginkább. Íme, néhány technika, amit kipróbálhatunk:

Új pozíciók

  • Fektessük a babát arccal lefelé az alkarunkra úgy, hogy a feje a könyökünk felé legyen, combját pedig ujjaink közé zárva tartsuk.
  • Ültessük a babát a kezünkbe háttal a mellkasunknak, a másik karunkkal fogjuk át a mellkasánál kezünkben tartva felsőkarját.
  • Fektessük a babát magasan a vállunkra úgy, hogy a hasa ráfeszüljön a vállcsontunkra.
  • Ringassuk karunkban a babát, pocakját a hasunknak fordítva.

Ritmikus mozgások

A babákat az nyugtatja meg leginkább, ha a percenként hatvanas tempót tartjuk. E szerint próbáljuk az alábbiakat:

  • Sétálgassunk le-föl.
  • Ringassuk függőlegesen mélyen hajlítgatva térdünket.
  • Fölállva himbálózzunk jobbra-balra, vagy előre-hátra.
  • Egy kényelmes hintaszékben hintázzunk előre-hátra.

Melegség

  • Szorosan pólyáljuk be a babát egy takaróba.
  • Tartsuk a babát olyan közel magunkhoz, hogy érezze testmelegünket.
  • Mielőtt lefektetjük a babát, tegyünk egy melegítőpárnát a fekvőhelyére. Vegyük ki a melegítőpárnát, és ellenőrizzük az ágynemű hőmérsékletét, hogy biztosan kellemes legyen.
  • Fektessük a babát arccal lefelé egy becsomagolt melegvizes palackra az ölünkbe.

Nyugtató hangok

  • Mondjunk nyugtató szavakat halkan, lágy hangon.
  • Dúdoljunk, vagy énekeljünk ismerős dalokat, amiket szeretünk.
  • Vegyük fel magnóra mosogatógép, mosógép, porszívó, vagy szárítógép hangját, hogy a kisbaba ritmikusan ismétlődő zúgást hallgathasson. Megteszi ugyanezt a baba szobájában lévő légkondicionáló vagy párásító, illetve, időnként egy - két állomás közé beállított rádió is. - Játsszunk le klasszikus, vagy lágy modern zenét, esetleg dzsesszt. Semmiképpen sem Heavy Metalt, ez idegesíti a kisbabákat.

Érintés

  • Határozottan de gyengéden masszírozzuk a kisbaba hátát nyakától a popsija felé.
  • Határozottan paskoljuk, vagy dörzsöljük a baba hátát és popsiját.
  • Egy meleg szobában fektessük a babát valami szilárd felületre, és gyengéden masszírozzuk a hasát az óra járásának megfelelő irányban. Ha azt gondoljuk, a gázok bántják, ez segíteni fog neki megszabadulni azoktól. Ezután finoman nyomjuk a hasára a térdét, hogy kipréselje a gázokat.

Kép forrása: pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja