SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi arcápolás természetes anyagokkal, kismamáknak.

Fürst Melinda [cikkei] - 2008-09-18
Vége a nyárnak, megérkezett az ősz, alaposan próbára téve bőrünket változékony időjárásával. A nyári napsütés ereje időnként visszatér, másnap pedig szeles, csapadékos idővel találjuk szemben magunkat. A szél finom repedéseket okoz, kiszárítja a hámréteget, amely ezért feszül, húzódik.
Őszi arcápolás természetes anyagokkal, kismamáknak.

Kismamaként is figyelni kell bőrünkre, amely igaz, hogy ebben az időszakban sokkal telítettebb, de bőrtípustól függően akadhatnak problémák.
Száraz bőr esetén a megemelkedett ösztrogén szint miatt sajnos még szárazabbá válik a bőr. Hidratálással, éjszakai krém használatával javíthatunk az állapotán, és ehhez  nem is szükséges a méregdrága kozmetikumokat megvenni.

Saját magunk készíthetünk kozmetikumokat, pakolásokat, így legalább biztosak lehetünk annak összetevőiben és nem kerül bele allergiát okozó mesterséges  tartósító, állagjavító adalék, szín- és illatanyag.

Az arctonikot kiválthatjuk grapefruit levével, arcbőrtípusnak megfelelő bőrradírt is csinálhatunk, de heti 2 alkalomnál többet ne radírozzuk bőrünket ebben az évszakban.
Száraz bőrre nádcukrot keverjünk össze mézzel, ez elég finom szemcsés, fél percig dörzsöljük az arcbőrt.
Zsíros bőr esetén keverjünk egy kis élesztőt össze langyos tejjel, hogy krémes állagú legyen, ezt kenjük fel az arcunkra. Száradás után dörzsöljük le, az élesztő jótékony  hatással van a pattanásokra, pakolásként is funkcionál.
Normál, kevert bőr esetén pár evőkanál joghurtot keverjünk össze nádcukorral, szintén fél percig dörzsöljük vele az arcbőrt.

Ha száraz a bőrünk, remek hidratáló pakolást készíthetünk uborkából, vagy paradicsomból.
Reszeljünk le egy kevés uborkát, a levét szűrjük le, majd keverjük össze egy felvert tojásfehérjével. Az uborka nyugtat és tisztít, 10-15 percig meleg kendő alatt fejti ki a  hatását.
Ha a paradicsomos pakolást választjuk, akkor turmixoljunk össze 2 db paradicsomot, egy evőkanál tejszínt és zabpelyhet. Ebben az esetben csak 5 percig hagyjuk arcunkon - serkenti a vérkeringést.

Zsíros bőrre almából, vagy grapefruitból készült pakolást tehetünk. Vigyázzunk, hogy ne legyen karcolás, pattanás a bőrünkön, mert magas a gyümölcsök savtartalma, így  ebben az esetben nagyon csíphet. 5-8 percnél tovább ne hagyjuk a bőrön.
Facsarjunk ki a grapefruitból egy teáskanálnyi levet, keverjük össze ugyanennyi oliva olajjal, és egy tojás sárgájával.
Almapakolás esetén egy almát pürésítsünk az üvegreszelőn, majd keverjük össze egy evőkanál kefirrel.

Normál bőrre avokádóból vagy papayából készült pakolást tehetünk, melyet összekeverünk egy evőkanál mézzel.
Ezt a pakolást is csak 5 percig hagyjuk fenn, ha allergiásak vagyunk a mézben található propoliszra, akkor semmiképpen ne használjuk.

Kevert bőrtípus esetén tejalapú pakolást használhatunk. Fél doboz kefirt, vagy joghurtot keverjünk össze zabliszttel fele-fele arányban, hogy krémes állagot kapjunk. A  tejtermékek B vitamin-tartalma jótékony hatású a bőrre.

Arckrémet készíthetünk szintén házilag, illat- és színezékmentes gyógyszertári krémbe kevert gyógynövényekkel, eredeti illóolajokkal.
Száraz bőrre kövirózsa, palástfű, orvosi ziliz használható.
Zsíros bőrre a csalán, cickafark, ibolya.
Normál bőr esetén a kakukkfű és a kamilla tisztít, élénkít, fertőtlenít.
A rózsa és a levenedula bőrnyugtató hatású.

Elkészítés előtt azonban mindenképp tájékozódjunk  a gyógynövények hatásairól, és bőrtípusunkról.
Parlagfű allergia esetén vegyük figyelembe, hogy keresztreakciók léphetnek fel, ha paradicsomot, uborkát használunk, a paradicsom nem javasolt még feketeüröm, nyírfa,  vagy fűfélék allergiája esetén sem.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja