SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gépi kezelésekkel a pattanások ellen

Családinet [cikkei] - 2014-02-19
A pattanásos bőr elleni harcban hatékony segítséget nyújt a VIO kezelés és fényterápia. A tiniknek és felnőtteknek egyaránt javasolt eszközök előnyeiről Peterman Krisztinát, a Dermatica kozmetikusát kérdeztük.
Gépi kezelésekkel a pattanások ellen

Bőrre és hajra is

A VIO készülék a kozmetikák egyik legrégebbi alapkészüléke, emiatt sok tapasztalattal rendelkezünk jótékony hatásairól. Tág pórusú, pattanásos, seborrhoeás bőrre rendszeresen javaslom a készülék használatát, kúraszerűen alkalmazva látványos eredményeket érhetünk el vele - magyarázza Peterman Krisztina. A kezelés során ózon keletkezik, ami a bőrt fertőtleníti, a pórusokat összehúzza és a faggyúmirigyek működését is csökkenti. Emellett szárító hatása is van, ami kifejezetten jót tesz a pattanásos, mitesszeres, elzsírosodott bőrnek. Nyirok- és vérkeringést fokozó képességét hajhullás kezelésében is kamatoztathatjuk, de baktérium-, vírus- és gombaölő hatásánál fogva a korpás fejbőr állapotát is kedvezően befolyásolja.

Gyulladások, hegek ellen

A fényterápia szintén hatékonyan alkalmazható pattanásos bőrre. A kozmetikai tisztítás és a polarizált fényterápia együttes hatásaként a bőr felülfertőzésének kockázata csökken, az új pattanások képződésének folyamata lelassul. A kezelés hatására a bőr hámképződés folyamata felgyorsul, így a hegesedés megelőzhető. A leglátványosabb eredményeket ez esetben is kúraszerű kezelésekkel érhetjük el, majd heti egy alkalmas fenntartó kezelés biztosíthatja a tartós hatást.

Mikroszkóp a bőratkák szűrésére

Nem a hagyományos értelemben vett gép és nem is kezelés, de a mikroszkóppal végzett alapos vizsgálat szintén fontos lépés a problémamentes arcbőr eléréséhez. Sem a gépi, sem pedig más kezelés nem lehet igazán eredményes, ha a kiváltó okot nem szüntetjük meg. A pattanásos bőr okozója lehet a bőratkával való fertőzöttség is, mely csak speciális kezeléssel mulasztható el.  A Demodex brevis bőratka az arcbőrön, a faggyúmirigyekben telepszik meg, az ott található fehérjével és zsírral táplálkozik. A faggyúmirigyekben megtelepedő atkák irritálják a pórusokat, hatásukra fokozódik a faggyútermelés, pattanások, kiütések, göbök jelennek meg a bőrön. A teljesen fájdalommentes, mikroszkóppal végzett vizsgálat segít láthatóvá tenni a 0,1-0,4 milliméter hosszúságú élősködőket, majd egyénre szabott, célzott kezeléssel jelenlétük megszüntethető.

Forrás: www.dermatica.hu
Fotó:
David Castillo Dominici-FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja