SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Elektrostressz és elektroszmog (majdnem) laikus szemmel

Farkas-Cseh Lívia (szabadságon) [cikkei] - 2011-01-27
Talán soha nem írok erről a témáról, ha nem kísértem volna el a férjem osztályát még az ősszel egy erdei iskolába.
Mi köze az erdei iskolának az elektrostesszhez?
Igazából semmi köze nem lehetne, hiszen az erdei iskola pont arról szólna, hogy a természettel foglalkozzunk.
Elektrostressz és elektroszmog (majdnem) laikus szemmel

Ez a 17 db 7. osztályos gyerek viszont igazi függő… mobil-függő. Attól a pillanattól, hogy eljöttünk otthonról, az összes gyerek azzal szórakozott, hogy a mobiltelefonjukat fogták a kezükben, és azon zenét hallgattak, „cseteltek”, „fészbukoltak”. EGÉSZ NAP! MINDEN NAP! És amikor nem zenét hallgattak, vagy szórakoztak, akkor telefonáltak rajta. És amikor nem telefonáltak, akkor ott volt a fülüknél, a párna alatt/mellett. Volt, aki headsettel a fülében, telefonnal a kezében aludt el, vagy akár egész éjszaka azzal aludt! Egyszóval MINDIG ott volt náluk, bekapcsolt, működő állapotban. MINDIG. Egy percre sem tudtak megválni tőlük. Ez az egy hét ledöbbentett, de nagyon.

Emlékszem, hogy egyszer végeztek velünk egy kísérletet: 5 perces telefonálás vagy telefon kézben való szorongatása mennyire leterheli a szervezetet. Az erőnk sokkal hamarabb elfogyott a telefon szorongatása vagy telefonálás után, mintha nélküle próbáltunk ellenállni a kezünk lenyomásának. Ez persze igen szubjektív vizsgálat. A hőtérképes felvételek viszont már objektívek, bizonyítják, hogy pl. egy 5 perces telefonálás mennyire melegíti fel a környéki szöveteket, mennyire változtatja meg az agy elektromos hullámait, stb. Mennyi hiperaktív, nyugtalan, feszült gyermek, felnőtt szaladgál az utcán. Nem értjük, hogy az amúgy nyugodt, kiegyensúlyozott gyerekünk miért lesz agresszív egy telefonálás után (persze, ha rossz hírt kapott, az más... smiley ). Jómagam már régóta egy ún. sugárzásvédőt használok a telefonomon, mert egy-egy hosszabbra nyúló beszélgetés alatt rettentően szenvedtem, úgy érzetem, hogy kiég a fülem, megsült az agyam fele, és megfájdult a fejem. Beszereztem egy kis chip-et, ami valamit csinál a káros frekvenciájú elektromágneses hullámokkal úgy, hogy az 5 perces telefonálás után nem sül ki a fülem, nem fájdul meg a fejem, és a zsebemben is tudom hordani a telefont, mert nem kezd el lüktetni a vakbelem tőle. Tudom, ez nem volt igazán szakszerű leírás, ezért inkább megpróbáltam a tényeket, veszélyeket összegyűjteni (Köszönet Baár Zsuzsinak az ebben nyújtott segítségéért!).


Tény az, hogy a nap 24 órájában elektromágneses térben élünk. Ebből a természetes források (légkör-Nap-Föld viszonylat) ősidőktől fogva léteznek, nem is ezekkel van a baj. Általában a mesterséges források azok, amik leterhelik a szervezetet, amik az elektroszmogot alkotják. Pontosabban fogalmazva az elektroszmog, az elektrostressz a különböző technikai eszközök, elektromos vezetékek, berendezések, informatikai berendezések, adótornyok, egyéb elektromosan feltöltődött felületek, magnetizált anyagok által kibocsátott mesterséges terek és sugárzások összessége.

Egy 2002-ben végzett osztrák tanulmány szerint az emberek kb. 19%-a érzékeli az elektroszmogot. (Ezek szerint én ebben a 19%-ba tartozom… Hozzáteszem, hogy szerintem ez az arány nagyobb, csak sokan nem tudják, hogy amit éreznek, az elektrostressz, elektroszmog. Szerintem mindenkivel előfordult már ez az egyszerű jelenség, hogy úgy érezte, kiég a füle a telefonálás közben)

Ezek a terek és sugárzások károsan hatnak az emberi szervezetre, ha túl magas vagy hosszú ideje tartó terhelésről van szó (az EU kérésére és területén folytatott vizsgálatok alapján)
 
Az elektroszmog terhelés kapcsán az alábbi tünetek léphetnek fel:
  •  alvási zavarok
  •  kimerültség, fáradtság
  •  gyakori fejfájás
  •  pszichés zavarok, depresszió
  •  magas vérnyomás
  •  szívritmus zavarok
  •  gyengülő immunrendszer
A legnagyobb potenciális terhelésforrások:
 
  • mobiltelefon használata, kiváltképp, ha menet közben telefonálunk. Ilyenkor ugyanis a telefonunk folyamatosan újabb és újabb átjátszó állomást keres magának, hogy a lehető legtökéletesebb legyen a vétel, tehát folyamatosan magas terhelés hat ránk.
  • számítógép, laptop több órás használata
  • fekvőhely melletti működő elektromos készülék (telefon, TV, konnektorok, vezetékek az ágy alatt). Ez különösen a babákra hat negatívan, őket sokkal érzékenyebben érintik ezek a berendezések. Nyugtalanabbul alhatnak, stb.
  • mikrohullámú sütő: Sokat vitatott téma, hogy valóban káros-e vagy sem. Tény, hogy a mikroban elkészített étel tápanyagtartalma a nullával egyenlő, ez a legrosszabb főzési módszer. Ebből adódóan a mikrohullámú sütő egyetlen dologra jó: fertőtlenítésre.
Az elektromágneses terek biológiai hatásáról
Az elektromosság használata, a sok új technológia új kihívásokat hordoz magában. Számtalan tudományos tanulmány és kísérlet igazolja az elektroszmog egészségkárosító hatását. Környezeti és egészségügyi hatásai még nem teljesen ismertek. A nyugati országokban, ahol már több évtizede az épületbiológusok ezekkel a jelenségekkel foglalkoznak rengeteg gyakorlati tapasztalat, eset bizonyítja, hogy a mérésekkel meghatározott terhelések csökkentése megszüntette az embereknél fellépő panaszokat. Nemcsak az elmélet, hanem a gyakorlat is azt mutatja, hogy összefüggés van az elektroszmog és a szervezet zavarai között.
 
A piacon több cég is ajánlja a különböző sugárzásvédő (EMF-harmonizáló) termékeket. Én az alábbi szempontok alapján választottam a jelenlegi chipemet:
-      Háttér információk: az előző sugárzásvédőről azt hittem, hogy örökké tartó védelmet nyújt, merthogy ezt mondták. A jelenlegi cég világosan elmagyarázta, hogy minden ilyen, mobiltelefonra ragasztható chip/matrica élettartama attól függ, hogy mekkora a telefon SAR értéke, milyen üzemmódban használjuk (3G, vagy hagyományos), stb. Ezen információk alapján már én is korrekt módon ajánlhattam a vendégeimnek, ismerőseimnek.
-     Technikai tényezők: értem ezalatt, hogy pl. áthelyezhető-e másik telefonra, mennyire könnyen válik le a telefonról (láttam olyan matricát, amit egyfolytában ragasztgattak vissza a telefonra, pedig nem volt egy éves sem.). Az én chipem nagyon jól tapad a telefonhoz, de megfelelő elővigyázatossággal leemelhető a készülékről, és áthelyezhető egy másikra, ha szükséges. Én ezt már megtapasztaltam, mert egy héttel a chip beszerzése után tönkrement a telefonom, így le kellett cserélnem.
-      Ár: ami nem egy elhanyagolható dolog.
-      Tudományos háttér: az általam választott chipet egy magyar professzor, Prof. Dr.Dr. Phd Varga András vizsgálta be és dokumentálta a cég többi termékével együtt (épületharmonizáló). Prof. Dr.Dr. Phd Varga András a Heidelbergi Egyetem elektro-bio-klimatológiai kutatóosztály vezetője volt, nem csak orvosprofesszori, hanem elektromérnöki doktori diplomával is rendelkezett, és igazságszakértőként is dolgozott.
 
Érdemes komolyan venni ezt a témát, és tájékozódni, tenni a probléma ellen. Vagy úgy, hogy kidobjuk ezeket a berendezéseket az ablakon, vagy úgy, hogy okosan használjuk őket és védelmet rakunk rájuk.
 
Farkas-Cseh Lívia (szabadságon)


Farkas-Cseh Lívia (szabadságon)
Természetgyógyász - fitoterapeuta

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/416-76-62
Skype: putzlivi
Blog: www.holisztikusgyogyulas.blogspot.com
www.ortomolekularis-medicina.blogspot.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja