SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Lúgosítsunk! De miért is? Mit is jelent a lúgosítás?

Farkas-Cseh Lívia (szabadságon) [cikkei] - 2010-02-16
Szokás szerint, mielőtt még csak úgy, "in medias res" elkezdeném sorolni a különböző lúgosító növényeket, módszereket, jöjjön egy kis bevezető eszmefuttatás erről a manapság oly "divatos" tevékenységről...
Lúgosítsunk! De miért is? Mit is jelent a lúgosítás?

Merthogy divatot csináltak belőle. Pedig az "ügy" sokkal komolyabb, mint azt sokan gondolják. Miért is kell a lúgosítás? Miért baj az, ha az ember savas? Ha sok salakanyag van benne?

Azért, mert akkor semmi sem fog jól működni bennünk...
 
Az emberi szervezet nem 50-70 évre van kódolva, hanem sokkal többre: akár 120 évig is elélhetnénk teljes erőnlétben, egészségben. Csakhogy mi teszünk róla, hogy a sokáig tartó egészséges állapot helyett betegségben, hasfájással, rossz közérzettel, örökös fáradékonysággal éljük napjainkat (tisztelet a kivételnek).
 
 
lime (zöld citrom)Honnan jönnek a savak?
(Nem a citromból... )
 
Röviden és tömören a szervezet anyagcsere-folyamataiból. Ezen folyamatok során a test számtalan savat termel, pl. húgysav, ecetsav, szénsav, tejsav.
Ezek pedig nagyrészt a különböző általunk bevitt élelmiszerekből jönnek, merthogy a savak nagy részéről saját magunk "gondoskodunk" a szervezetünkben. Csak kisebb mennyiségben felelős a környezet: a levegő, a víz, stb. (Ami miatt végső soron megint csak mi, emberek vagyunk felelősek, nemde?).
 

GyorskajaA testünkbe bekerült savakat, méreganyagokat (mint pl. rovarirtók a zöldségekről, gyomirtók, háztartási fertőtlenítők, higany és egyéb nehézfémek, stb.) a szervezet igyekszik közömbösíteni, hiszen, ha a véráramban maradnak, az már nagy gond. (Kimutatták pl., hogy egy amalgám tömés után a fogból szivárgó higany legfeljebb 3 napig jelenik meg a véráramban, utána "eltűnik" onnan.) A savak semlegesítésére a szervezet ásványi anyagokat, nyomelemeket (és egyéb más anyagokat) használ (elsősorban kalciumot, káliumot, magnéziumot, nátriumot), és az így közömbösített savak - amiket már salakanyagnak hívunk - eltárolására testszerte "illegális hulladéklerakókat" hoz létre. A legkiválóbb lerakók a sejtközötti térben keletkeznek, ha pedig "veszélyes" hulladékot kell semlegesíteni, akkor azt a zsírsejtekbe raktározza el leginkább a testünk, amit aztán felhígít vízzel, hogy még véletlenül se szabaduljon ki az a veszélyes hulladék (mint pl. a higany). Ez a jelenség figyelhető meg az emberek dereka körül, amikor is a has nem azért nagy, mert ennyire "hájas" lenne az ember, hanem azért, mert a zsírsjetek annyi vizet raktároznak el, amennyi jelentősen és látványosan megnöveli a haskörfogatot.
 
Most jöhet a következő kérdés/lépés: honnan szerez a testünk ásványi anyagokat a közömbösítéshez?
 
Sajnos ezeket az anyagokat a saját raktáraiból vonja el a szervezet, ha nem kap elég utánpótlást:

  • csontok (a savak a kalciumot eszik meg először... ez pedig végső soron csontritkuláshoz vezet)
  • haj, körmök
  • véredények
  • porcok, ízületi tokok
  • vér

 
Mit tesznek tönkre a savak?
 
Gyakorlatilag mindent. (Gondoljatok a sósav hatására, vagy a sokszor emlegetett kólás kísérletekre...) De nézzük azért részletesebben:

  • sejtszinten pusztít
  • "megmar" minden szövetet, mirigyet, szervet, amiknél ezek következtében funkcionális zavarok lépnek fel
  • a belek elsavasodásánál jönnek a legkülönfélébb tünetek: székrekedés, vagy épp örökös hasmenés (ezáltal felszívódási zavar!!!), puffadás, gázosodás, erjedéses és rothadásos folyamatok az elszaporodott gombák, paraziták és az ellenük harcoló probiotikumon lecsökkent száma, vagy éppen teljes hiánya miatt.
  • gombás fertőzés a hajon (korpa), körmön, bőrön
  • idegrendszeri zavarok
  • teljesítőképesség romlása

Látható tehát, hogy mindenre kihat.
 
SalátaMi a megoldás?

Bázikus (lúgosító) anyagokban gazdag étrend, és étrendkiegészítés. Tehát a magas ásványi anyag, nyomelem, vitamin, és egyéb anyagok fogyasztása, pótlása mellett az étrend radikális megváltoztatása szükséges. A lúgosítás tehát nem más, mint a megfelelő ásványok és egyéb anyagok bevitele a szervezetbe "ipari" menyiségben, amiből a szervezet elsődlegesen visszatöltheti saját raktárait, majd ha ez már megvalósult, a feleslegből elkezdheti a salakanyagok, az "illegális hulladéklerakók" felszámolását. A lúgosítás egyik legjobb módja, ha az ásványokat és egyéb anyagokat természetes közegükben visszük be (pl. korall kalcium, spirulina alga, búzafű, lucerna, zöldárpa), de olykor szükség lehet egyéb, specifikus kiegészítésre is.
Abban, hogy az ember számára melyik módszer lenne a legmegfelelőbb, szakember tud segítséget nyújtani. (Állapotfelmérés, alapos kikérdezés, egyéni étrend meghatározása, étrendkiegészítők kiválasztása.)

Farkas-Cseh Lívia (szabadságon)


Farkas-Cseh Lívia (szabadságon)
Természetgyógyász - fitoterapeuta

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/416-76-62
Skype: putzlivi
Blog: www.holisztikusgyogyulas.blogspot.com
www.ortomolekularis-medicina.blogspot.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja