SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Halálos fogyasztó gyógyszerek?

Családinet [cikkei] - 2012-06-14
 [X]

Egy Franciaországban forgalomban lévő fogyasztó gyógyszer több, mint 1000 ember halálát okozta, és több, mint 3000 ember szorult kórházi kezelésre a használata miatt. A hír világszerte sokkolta a közvéleményt. Milyen fogyasztószerben bízhatunk, ha egy gyógyszer ilyen veszélyes?
Halálos fogyasztó gyógyszerek?

A gyógyszeriparról nagyon sok információ ér bennünket, sok ember rendszeresen szed valamilyen gyógyszert. Gyógyszerekhez nyúlunk, ha betegek vagyunk, mert sok esetben valóban hatékonyak, nélkülözhetetlenek és biztonságosan alkalmazhatóak. Köztudott, hogy egy-egy új gyógyszerjelölt molekula fejlesztése és használata biztonsági tesztelése olyan költséges, hogy sokszáz millió dollárra rúg egy új gyógyszer kifejlesztésének költsége. Ezen adatok tudatában, biztonságban érezhetnénk magunkat, a francia eset azonban aggodalommal töltött el sokakat, nem is alap nélkül. Az új fejlesztésű gyógyszerek esetében ugyanis az emberi szervezet sokszor egy teljesen új vegyülettel találkozik. Minden gyógyszervegyületnek van pozitív hatása – amiért szedjük – és mindegyiknek van nem kívánt mellékhatása. Éppen ezért a forgalmazás előtt kötelezően 1-2 ezer emberen elvégzendő, néhány hónapig vagy évig tartó klinikai vizsgálatoknak kell azt feltárni, hogy az adott szer mennyire hatékony, és hogy a hatás nem jár-e vállalhatatlan mellékhatásokkal. Sajnos azonban 100% biztosat ezek a vizsgálatot sem tudnak mutatni – ahogy erre a francia eset is rámutatott. Nem lehet ugyanis tudni, hogy nagyobb számú betegen, vagy hosszabb távon milyen hatással jár az ismeretlen vegyület.

Mit tehetünk a kockázatok csökkentéséért? Kézenfekvő megoldás, hogy ahol csak
fogyókúrás gyógyszereklehet, a természetes utat válasszuk. A gyógynövényekben olyan, sokszor több évezrede, emberek milliói által használt, természetes hatások rejtőznek, melyekre nyugodtan támaszkodhatunk. Vannak persze esetek, mikor a gyógyszerek használata indokolt, hiszen sok esetben (pl. súlyos bakteriális fertőzések, 1-es típusú cukorbetegség) csak a modern gyógyszerek tudnak segíteni, de például a fogyasztószerek esetében érdemes elsősorban a természetes utakat választani.


A legfontosabb mindenképp az étrend megváltoztatása, a második a rendszeres herbal termékképtestmozgás. Ha ezekben tudunk változtatni, az eredmény semmiképp nem marad el. Sőt, ezek nélkül semmilyen tabletta sem lesz hatásos hosszútávon. Ha pedig szeretnénk hatékonyan támogatni a fogyókúrát, válasszunk gyógynövényes, természetes kiegészítőkből – persze azok között is tájékozódjunk alaposan! Bővebb információkért látogasson el a Tuti Fogyás Csapat weboldalára (www.tutifogyas.hu), ahol ingyenes életmódprogrammal, és független laboratórium által bevizsgált, biztonságos, gyógynövényes tablettával segítik az egészségesen és biztonságosan fogyni vágyókat.

Budapest, 2012.06.12.
Benkovics Péter

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja