SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mire jó a nyers virágpor?

Családinet [cikkei] - 2012-10-01
 [X]

A nyers virágpor egy rendkívül összetett eledel, több mint 120 összetevőből. Benne van mind a 22 aminosav amiből az ember felépül. Az összes vitamin, ásványi anyag és nyomelem benne van, amire az embernek az egészséges testi működéshez szüksége van. A nyers virágporban benne van a természet íze java, melyek mind hiányoznak a szárított virágporból.
Mire jó a nyers virágpor?

A nyers virágport főként egészség védelemre és méregtelenítésre fogyasztják milliók szerte a nagyvilágban. A különböző virágpor fajtákat, különböző célokra lehet alkalmazni, a kiegészítő terápia részeként, vagy akárcsak önmagukban, a gyógyulás elősegítésére.

A méhészek leginkább ezt a négy fajta nyers virágport gyűjtik: a vegyesvirág (több tucat mezei virág), a fűz, a hárs és a galagonya.

Mire jó a vegyesvirágpor?

virágporA vegyesvirág ajánlható azoknak, akik először fogyasztanak nyers virágport.
A vegyesvirágport fogyaszthatjuk immunrendszer erősítésre, stressz ellen, étvágy csökkentésre,  így a fogyókúra megtámogatására.

Egy evőkanál virágpor, képes lehet akár 24 órára is elvenni az étvágyat, úgy hogy közben nem leszünk éhesek, fáradtak, gyengék. Ez nagy segítség a lefogyni vágyóknak.

Sokan fogyasztják a vegyes virágport szervezet erősítésre, anorexia esetén, gyomor és bél állapot javításra, csont és izületi bajokra, cukorbetegség esetén, a húgyutak és a vese állapotának feljavítására.  Gyermekek számára is a vegyesvirág ajánlott.


Mire jó a hárs és a fűz virágpora?

Hárs és Fűz virágporA hárs virágpor főként idegrendszerrel kapcsolatos problémáknál ajánlható. Túlhajszolt életmód, stressz, depresszió, fáradtság során lehet hasznos. A hárs fogyasztható még légúti bajoknál, asztmánál, allergiánál is.
 
A fűzfa virágpor az egyik legjobb minőségű virágpor. A fűz a városi ember számára ideális az egészség megőrzése, immunerősítésre, idősebb korban szervezet erősítésre, vagy éppen a műtétek utáni gyorsabb regenerálódáshoz.  Kemoterápiák alatt is a fűzfa virágporát érdemes fogyasztani.

Mire jó a galagonya virágpora?

A galagonya virágpora, ellentétben a többi virágporral, nem finom, íze kesernyésebb. A galagonya virágport szív és érrendszeri bajoknál érdemes kipróbálni. Jó hatásokat lehet vele elérni, magas és alacsony vérnyomásnál egyaránt.

Még több információ: http://www.nyersviragpor.hu/
Infóvonal: +3670 / 3377 059
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja