SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kerti virágok a házipatikában

Családinet [cikkei] - 2005-06-12
Kevesen tudják, hogy a virágoskertünkben található virágok nem csak szépségükkel gyönyörködtetnek, hanem fel is használhatjuk ezeket házipatikánk kiegészítése érdekében. Íme néhány közismert virág gyógyászati felhasználása:
Kerti virágok a házipatikában

Rózsa
A rózsaolaj közismerten nyugtató és csillapító hatású. A gyümölcsecetből és rózsavirágból kevert rózsaecet alhasi panaszokra javallott, de fürdővízbe is keverhetjük vagy a fürdés utáni bedörzsölésre is felhasználhatjuk.

Árvácska
Egy csésze virágzó mezei árvácskából készült tea enyhe hashajtó és vértisztító hatású.

Kamilla
A legismertebb gyógynövény, teája gyulladásgátló, görcsoldó, izzasztó, megfázás, nátha, láz esetén alkalmazható. Inhalálásra, légúti megbetegedéseknél alkalmazhatjuk, de száj- és garatgyulladások esetén is "csodaszer".

Ibolya
Teája köhögés és rekedtség ellen hatásos. Az ibolyaecet készítéséhez három maréknyi virágot töltsünk egy üvegbe, öntsünk rá borecetet, zárjuk le, és a palackot állítsuk a napra. Az elkészült ecetet szűrjük le, és zárt palackban, hűvös helyen tároljuk. Ha fáj a fejünk, igyunk meg egy pohár cukros vizet, amelybe egy teáskanálnyi ibolyaecetet kevertünk.

Levendula
Teája a felfúvódás, a hascsikarás, a migrén, a kedvetlenség, a stressz és az idegfeszültség jó ellenszere. Egy deci forralt vízbe csepegtessünk tizenkét csepp levendulaolajat: az így készült levendulavíz sebek és bőrpanaszok gyógyítására szolgál.

Jázmin
A jázminolaj a fürdővízbe keverve javítja a hangulatunkat. Borogatáshoz egy teáskanálnyi olajat keverjünk össze 200 ml búzacsíra olajjal, és menstruációs görcsök vagy egyéb női panaszok esetén tegyük a hasunkra.

Hogyan készítsük el a teát vagy a tinktúrát?
- A virágok szirmaiból és leveleiből főzhetünk teát.
- A növények gyökereiből készült főzetet egy fél órán át kell főzni, hogy kioldódjanak belőle a keserű anyagok és az ásványi sók. Leszűrés után a folyadékot mindig melegen fogyasszuk, de borogatásként is alkalmazhatjuk.
- A hideg vizes kivonathoz kb. 12 órán át áztassuk a növényeket lefedett edényben.
- A tinktúra készítéshez a növényi részeket daraboljuk fel, öntsünk rá hetvenszázalékos alkoholt (1:5 arányban), és tíz napig hagyjuk állni. Későbbi adagolása legföljebb napi 20 csepp lehet.
bzs

forrás: www.harmonet.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja