SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyümölcskúrák

Családinet [cikkei] - 2005-05-09
Egyre ismertebbek és népszerűbbek a különböző tisztító- és böjtkúrák azok körében, akik szeretnének minél egészségesebben élni.
Gyümölcskúrák

Nagy melegben természetes igényként jelentkezik bennünk a vágy egyfajta tisztulásra, tisztításra.

A szervezetben felhalmozódott méreg- és salakanyagoktól megszabadulhatunk egy megfelelően összeállított diétával. Fontos azonban, hogy mielőtt belekezdünk, szerezzünk pontos ismereteket a tisztítókúra szabályairól. A kellő hozzáértés nélkül végzett böjtkúra veszélyeket rejt magában, még az egészséges ember számára is. Krónikus betegségben szenvedők feltétlenül kérjék ki orvosuk vagy egy orvos-természetgyógyász tanácsát, és a kúrát az ő útmutatásuk, felügyeletük alatt végezzék!

Gyümölcs- zöldség-, és lénap
Az egyik legegyszerűbb, legkellemesebb és mindenki által elvégezhető tisztító, regeneráló módszer a heti rendszerességgel beiktatott gyümölcs-, zöldség-, és lénap. Nevezzük ki a hét egyik napját, amikor csak gyümölcsöt, zöldséget, illetve ezek préselt levét fogyasztjuk, mellette sok ásványvizet és gyógyteát. Az ajánlott zöldség/gyümölcsmennyiség egy-másfél kilogramm. Hogy ebből mennyit eszünk meg gyümölcs illetve zöldség formájában, és mennyit kipréselve, azt mi dönthetjük el. Folyadékból a javasolt mennyiség kb. 3 liter, ami a gyógyteán és ásványvízen kívül magában foglalja a fent megadott zöldség-, illetve gyümölcsadagból készített préslét is.

Fontos a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele, mivel ez segíti a káros anyagok kimosását, amit még fokozhatunk azzal, ha méregtelenítő hatású teákat (például csalán, zsurló, gyermekláncfű, katáng, kutyabengekéreg keveréke) is iszunk. A heti rendszeres gyümölcsnap tartása javítja az anyagcserét, segít eltávolítani a salakanyagokat, jótékonyan hat az idegrendszer-, a keringési rendszer-, és a bőr állapotára, valamint fokozza a szervezet ellenálló képességét. Lehetőség szerint igyekezzünk minél többféle hazai idénygyümölcsöt fogyasztani. A böjtkúra során zöldségfélék közül ajánlott a répa, cékla, zeller, burgonya, illetve a belőlük készült préslé, és ezen levek keveréke. Ügyeljünk arra, hogy a gyümölcs és zöldség egészséges és vegyszermentes legyen. A készen kapható levek helyett előnyösebb, ha mi magunk készítjük el gyümölcscentrifuga segítségével, és minél hamarabb, lehetőleg 20 percen belül, lassan kortyolgatva meg is isszuk.

Kaufmann Zsuzsanna

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja