SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A lelki egészség fő ellensége: a lelki gyorskaja

Tóth Dániel [cikkei] - 2015-11-15
Felgyorsult, rohanó világunk egyik velejárója, hogy egyre kevesebb idő jut életünk egy-egy szegmensére. Egyfolytában sietünk, kapkodunk, rohanunk valahova. Ebből egyenesen következik, hogy minden más ehhez igazodik.
A lelki egészség fő ellensége: a lelki gyorskaja

Amire a legkevesebb idő marad és általában a sor végén kullog, az önmagunk. Kevés ember van ma, aki például egészségesen étkezik, időt szánna rá és minőségi ételt fogyasztana. Itt akkor ugye jöhetne is az „amit eszel, azzá leszel” bölcsesség.

Pontosan tudjuk, hogy az egészségünk megőrzésének egyik alappillére lenne a megfelelő táplálkozás. Kérdés, hogy foglalkozunk-e vele, amire pedig még ennyi figyelmet sem fordítunk, az a lelki egészségünk, pedig a mentális táplálkozás legalább ilyen meghatározó. Nem mindegy milyen impulzusok érnek napközben, hogy milyen mentális eledellel tápláljuk elménket, ezek ugyanis hatással vannak a mindennapjainkra, közérzetünkre, kapcsolatainkra hosszú távon meghatározhatják az egész életünket. Az például, hogy este lefekvés előtt felhergeljük-e magunkat egy-egy híroldal böngészésével, vagy inkább nevetünk egy jót egy vicces filmen vagy sorozaton, esetleg olvasunk egy jó könyvet, hallgatunk egy kis zenét, korántsem mindegy. Egyenes hatással van arra, hogy milyen lesz az éjszakánk, az meg ugye a másnapra, és ahogy kelünk az meghatározza, hogy milyen hangulattal indulunk el otthonról és megyünk dolgozni, és így tovább.

A jó érzésekre szükség van, mondhatni létszükséglet. Épp ezért ha nincs belőle elég a napunkban, akkor egyfajta éhségérzet fog jelentkezni. Ezt is ugyanúgy lehet lelki-gyorskajákkal elnyomni, amik azonban nem táplálnak igazán minket, inkább csak megbetegítenek.

A témáról bővebben a videóban:

Fotó: jp26jp/pixabay.com

Tóth Dániel


Tóth Dániel
Digi pszichológus, digitális nevelés szakértő

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/643-40-80
E-mail: tothdaniel01@gmail.com
Honlap: https://pszichologuspasi.hu/
YouTube csatorna: https://www.youtube.com/channel/UCIZ13RDvj3PFpeOYgM99trQ
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja