SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A kínzó száraz köhögés

Családinet [cikkei] - 2016-02-22
 [X]

Az őszi-téli időszakban a háziorvosi rendelőkben a betegek mintegy 50%-a panaszkodik köhögésre.
A kínzó száraz köhögés

De mi is a köhögés valójában?

Egy bonyolult védekező reflex, mely megtisztítja a légutakat az idegen anyagoktól, és a felgyülemlett, feleslegesen termelt váladéktól. Erőltetett kilégzés, mely során a légutakban megnövekedett nyomás hatására nagy erővel, akár 200-300 km/órás sebességgel áramlik ki a levegő, magával sodorva a légutakat izgató anyagokat.
A köhögés ugyan „csak” tünet, de az alapbetegség kezelése mellett fontos, hogy kezeljük, megszüntessük, hiszen zavarja életminőségünket, rossz közérzetet, akár fájdalmat is eredményezhet. Mindenképp odafigyelést igényel, hiszen komolyabb betegség előjele is lehet, előfordulhat, hogy akár hörgőgyulladás, tüdőgyulladás, asztma, allergia is állhat a hátterében. Makacs, elhúzódó köhögéssel minden esetben forduljunk orvoshoz!
 

Mi okozza a száraz köhögést?

A száraz köhögés ritkábban fordul elő, mint az influenzás, megfázásos megbetegedések „klasszikus” velejárója, a hurutos köhögés, de gyakran hosszan elhúzódik, csillapítása nehéz, és nagyon kellemetlen a beteg számára. Viszkethet, kaparhat a torkunk, lehet akár ugatásszerű is a köhögés, de sok esetben a levegővételt is nehezíti, fullasztó.  Akkor köhögünk szárazon, váladék felköhögése nélkül, amikor a légutak gyulladtak. Ezt leggyakrabban vírusfertőzés okozza, de akár egy lezajlott felső légúti hurut, vagy egy füstös helyen eltöltött este is eredményezheti a légutak gyulladását, irritációját, ami szintén improduktív köhögést eredményez. Ha 2-3 hétnél tovább tart a tünet, feltétlenül ki kell vizsgáltatni!

A száraz, ingerlő köhögés enyhítése hagyományos terápiával nehéz feladat, főleg kisgyermekek esetében, mivel a bevált hatóanyagok közül számos olyan létezik, mely egyáltalán nem adható csecsemőknek, és gyermekeknek is csak bizonyos kor felett ajánlható (pl. pentoxyverin, oxeladin, levodropropizin, kodein, dextrometorfán). A köhögést mindig az alapbetegséggel együtt kell kezelni. A gyógyszerválasztás a mellékhatások figyelembevételével, mérlegelésével történik, valamint függ a beteg életkorától és az alapbetegségre adott gyógyszertől is.
 

A természet erejével

A Drosetux® szirup kizárólag természetes hatóanyagokat tartalmazó homeopátiás gyógyszer. A tünetek széles skáláját fedi le, melyek a terápiás tapasztalatok alapján beváltak a száraz, ingerlő köhögés kezelésében. Hatékony megoldást nyújthat a száraz köhögés leggyakoribb fajtáira. 10-féle hatóanyaga csillapítja a görcsös, fullasztó köhögést, mely leggyakrabban lefekvéskor és éjszaka erősödik fel; a légcső és gége szárazságára, fájdalmára is enyhítést nyújt; csökkenti a nyálkahártya irritációját. Csillapítja a köhögőrohamokat, mely a száraz köhögés nagyon gyakori velejárója. A főként gyermekeknél jellemző „ugató” köhögés enyhítésében is segíthet. Biztonságosan alkalmazható, nem tartalmaz parabént, alkoholt, mesterséges színezéket vagy aromákat, nem okoz hozzászokást, emésztési panaszokat. Nem tartalmaz kodeint, dextrometorfánt, vagy egyéb, központi idegrendszerre ható szert. Nincs ismert mellékhatása, igazi „családi gyógyszer”, gyermekeknek, felnőtteknek, és időseknek is adható. A szirup formának és az édeskés íznek köszönhetően kisgyermekek is könnyen elfogadják. Korhatármegkötés nélkül, csecsemőknek is biztonságosan adható, akár 0 hónapos kortól.

www.kohoges.info.hu

Vény nélkül kapható gyógyszer.

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja