SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Orvosságok fűben, fában... ll.

Dr. Kohán József [cikkei] - 2005-10-17
Újabb ötletek a természetes "gyógyszerekhez"
Orvosságok fűben, fában... ll.

Sárgabarack

barack

Kéntartalmának köszönhetjük, hogy a kajszibarack nagyon jótékony hatással van a bőrre, a haj növekedésére és a köröm állapotára. De tartalmaz más olyan anyagokat, vitaminokat, ásványokat, aminosavakat, enzimeket, amelyek a bőrt simává és fiatalossá teszik.

A kén megtalálható szervezetünk minden sejtjében, de többszörösen a hajban és a körömben. Ha valami okból kifolyólag nem jut szervezetünk elegendő kénhez, a haj elvékonyodik, a köröm törékennyé válik. A haj és köröm ápolására belsőleg használjuk, kajszit léként, esetleg más gyümölcs társaságában.

Nemcsak a pattanásokra hat, hanem kitűnő arcápoló szer. Mixerben pépesítsünk két barackot, (aszalt barack is megfelel, de azt áztassuk vízben előtte két-három órán át) annyi vizet adjunk csak hozzá, hogy rendesen dolgozhasson a gép. Adjunk hozzá egy fél banánt, és pépesítsük tovább! Ebből tegyünk pakolást az arcunkra és a kézfejre! Ha vastagabban tesszük, fél óra múlva szedjük le a nagyobb darabokat, hogy a maradék megszáradhasson, és védőréteget alkothasson. Ha megszáradt, még hagyjuk rajta egy ideig, hogy pihenjen az összehúzott bőr, majd gyengéden húzzuk le a réteget! Óvatosan, langyos mosdóruhával, vagy gézzel törüljük le a maradékot. Csodálatosan kisimítja az arcot.

Sárgadinnye

 

sargadinnye



A bőrbetegségek és kiütések általában gyulladásos elváltozások következményeként jönnek létre. Sárgadinnye fogyasztásával hozzájárulunk ahhoz, hogy ezek a kellemetlen tünetek elmúljanak. Ha huzamosabb ideig fogyasztjuk, az okok megszüntetéséhez is hozzájárulhatunk ezzel a finom gyümölccsel.

lenmag

Lenmag

A lenmag, illetve lenolaj a máj állapotára hat gyógyító hatással. Ha sikerül tehermentesíteni a májat, a bőrbetegségektől, így pl. az ekcémától is megszabadulunk. Rovarcsípések esetén az őrölt lenmagból készített pép képes kiszívni a mérget a szervezetből. A gyulladásos sebek gennyet tartalmaznak, amelyek képtelenek kiürülni, ez gyakran igen fájdalmas. Meggyorsíthatjuk a sebek kitisztulását, ha két kanál őrölt lenmaghoz hozzáadunk egy kanál gyömbér port, és a pépet rátesszük a gyulladásra, néhány órára. Ha szükséges, a megszáradt kötést váltsuk, amíg el nem távolodik az összes genny.

 

karalábé

Karalábé

Nehezen gyógyuló sebek gyógyítására külsőleg és belsőleg is használni kell a kalarábét. Naponta fogyasszuk el a lét, esetleg adhatunk hozzá egy negyed pohár sárgarépa lét, külsőleg azonban a seb lemosáshoz tisztán használjuk a kalarábé lét, esetleg péppakolást is tehetünk a sebre.

Mossuk meg alaposan a teljes növényt, a gyökér eltávolítása után. Daraboljuk össze és centrifugázzuk ki a levét! Keverhetjük sárgarépa lével, vagy petrezselyem lével! Fontos, hogy a leveleket is felhasználjuk, ugyanis abban található a kalcium nagyobb része, ami a sebgyógyuláshoz fontos, valamint a vér számára a klorofil. Ha gyógyíthatatlannak hitt, régóta nyitott sebünk van, a napi táplálkozásunkkal is segíthetjük a seb gyógyulását. Minél több zöldlevű zöldséget fogyasztunk, annál jobban lúgosítjuk a vért, ami elősegíti a seb tisztulását.

 

krumpli

Burgonya

A kellemetlen szúnyog, vagy egyéb rovar csípés csillapítására a megmosott krumplit elvágjuk, és levével bekenjük a csípés helyét. Borogatást is tehetünk a veszélyesebb csípésre krumpli pépből.

lucerna

Lucerna

A lucerna klorofil tartalmánál fogva segít a sejtek felépítésében is. Ajánlatos támogatni ezzel a lúgos hatású táplálékkal is a gyógyulást. Ha sárgarépa lével, vagy salátalével keverve isszuk, elősegíti a haj növekedését, erősödik a köröm, valamint jó hatással van a bőrre.

Megmosunk, és lecsurgatunk egy maroknyi hajtást és levelet. Betesszük a mixerbe fél pohár vízzel, és pépesítjük. Amikor kész, hozzáöntjük a pohár víz másik felét, majd fölöntjük egy pohár azon lével, amivel szeretnénk kombinálni. Naponta háromszor fél pohár lucernát ajánlatos fogyasztani, természetesen keverve. A leghatásosabb, ha citrancs vagy ananász lével fogyasztjuk, lehet beletenni szegfűszeget, vagy egyéb kedvelt ízesítőt. Sárgarépa lével, vagy saláta lével is fogyasztható.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja