SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Galagonya

Németh Ági [cikkei] - 2004-05-12
Egy gyönyörű cserje, vörös bogyóival, a szívek megmentője és súlyunk csökkentője. Ezt a bogyós gyógynövényt már évszázadok óta ismerik a népi gyógyászatban. Régen balszerencse-hozóként volt inkább hírhedt, mert Jézus töviskoronája is a tövises galagonya ágból készült.
Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Galagonya

A galagonya igazi orvosi felhasználása IV. Henrik /1553-1610/  uralkodásának idejére tehető. Udvari orvosának feljegyzéseiből tudjuk, hogy alkalmazták gyógyításra.

Melyikünk ne ismerné ezt a szép, mutatós növényt, ha másképpen nem, hát a versikéből: "Őszi éjjel izzik a galagonya, izzik a galagonya ruhája...” ? Ez a cserje csodálatos színfoltja a kerteknek, erdőnek piros bogyóival. A madarak kenyerének is szokták nevezni. A galagonya a rózsafélék családjába tartozik és májusban virágzik. Gyógyító ereje a leveleiben és a virágjában található.

 

Hatóanyag: trimethylanin, arataegussav, flavonoidok /gyümölcsében sok a vitamin/.

Igazi gyógyhatását a 19-20. században kezdték vizsgálni. A kutatások kimutatták, hogy kedvezően hat a szív és érrendszeri betegségekre.

 

Használják: szívritmus-zavar, szívérkoszorú-elmeszesedés, szívizomgyengeség és magasvérnyomás kezelésére.

 

A szív csodálatos gyógyítója. Teája kúraszerűen alkalmazva az elfáradt szívet szinte teljesen rendbe hozza, mert oxigénhez juttatja, és jótékony hatással van a szívinfarktus utókezelésében. A szív megerősödik, szabályossá válik a működése és a szívideget ért gyulladások is meggyógyulnak. Kúraszerű használata teljesen veszélytelen, mert nem tartalmaz toxikus anyagot. A galagonya biztonságos gyógynövény. Teája ajánlott minden 40 év felett azoknak, akik dohányoznak, rendszertelenül táplálkoznak, stresszes életet élnek.

 

Súlyos esetekben orvosunk egyetértésével alkalmazzuk!

 

Teakészítés: egy kávés kanál teafüvet 2 dl forrásban lévő vízzel forrázzunk le és párpercnyi állás után szűrjük le.

 

A galagonya  nagyszerű gyógynövény, nem csak gyógyerejével és pompájával tudja az embert megbabonázni, hanem van még   egy fontos tulajdonsága: fogyaszt. Segít megszabadulni minket a súlyfeleslegtől. Ha kitartóak vagyunk, nemcsak a szívproblémáinkat orvosolja, de még segít abban is, hogy megszabaduljunk a felesleges kilóinktól. Ezt én is megerősíthetem, saját tapasztalatból. Én esszenciát próbáltam ki. Napi /reggel éhgyomorra inni/ egy pohár vízbe 15 cseppet tettem. Ezt egy, a szakterületen dolgozó professzor is megerősítette minap a rádióban.

 

Fogyúkúrás tea elkészítése: egy púpozott teáskanál teafüvet leforrázunk 1dl forró vízzel és félpercnyi állás után leszűrjük. Napi négy csésze ajánlott.

 

Az esszenciából napi egy alkalommal 10-15 csepp.

 

Aki kitartó tud lenni, és inkább előnyben részesíti gyógynövényeket a többi fogyasztó receptekkel szemben, higgye el, nem marad el az eredmény. Persze azt itt is be kell tartani, hogy kerüljük a zsíros ételeket, és ha tehetjük, mozogjunk minél többet.

Egy dolgot ne hagyjunk figyelmen kívül: megfelelő testmozgás nélkül nem segít semmi, akármilyen csodaszer lehet is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja