SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A penészgomba és a nedves környezet asztmát okozhat

Családinet [cikkei] - 2006-12-12
Az allergiára hajlamos kisgyermekeknél fellépő, sorozatosan visszatérő ziháló köhögés kiváltó okai főként a penészgomba és a tartós nedvesség jelenléte a lakókörnyezeten belül, állítja egy frissen készült tanulmány.
A penészgomba és a nedves környezet asztmát okozhat

Az eddigi vizsgálatok főként a háziporatka, allergiát kiváltó szerepére irányultak. Az Annals of Allergy, Asthma, and Immunology folyóiratban közölt kutatásban azonban a University of Cincinnati orvosai a penészgomba, a lakásban található nedvesség allergia keltő szerepét figyelték meg a háziporatka jelenlétének együttes nyomon követésével.

Allergiás szülők és gyermekeik segítségével végzett vizsgálatban kutatók a résztvevőknél tett látogatás során, a gyermekek 8 hónapos korában felmérést készítettek a lakásban található penészgomba és nedves falak jelenlétéről, illetve elvégezték a háziporatka szintjének mérését.

Az otthonokban készült felmérések alapján elmondható, hogy a lakások 51 százalékában található közepes mértékű vizesedés, vagy penészgomba. 5 százalékuknál a probléma jelentős mértékű. A lakások csupán 16 százalékánál mértek olyan magas háziporatka szintet, amely allergiás reakciót okozhatott volna.

A 640 résztvevő gyermek átlagosan 13 hónapos korában orvosi vizsgálaton esett át. A látogatás során elkészült a gyermekek kórtörténetének felvétele, beleértve az esetleges ziháló légzés jelentkezését. Készült a lehetséges ételallergiákat és 15 közismert levegőben található allergént kiszűrő bőrteszt.



A visszatérő ziháló légzés kockázata egyértelműen azokban a családokban volt a legnagyobb, ahol a legnagyobb mértékű vizesedést, nedvesedést tapasztalták, illetve a penészgomba előfordult a lakáson belül.

Ezzel szemben nehéz légzést a legkisebb mértékben okozott a háziporatka jelenléte.

Forrás: www.orvostkeresek.hu
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja