SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

7 jel, ami miatt érdemes orvoshoz fordulnunk

Családinet [cikkei] - 2007-04-17
Az Alzheimer-kór az agy területét érintő betegség, s az időskori demencia fő okozója. Kialakulása "alattomosnak" is mondható, hiszen már az első tünetek jelentkezése előtt évekkel elkezdődnek a kóros agyi folyamatok.
7 jel, ami miatt érdemes orvoshoz fordulnunk
  Az Alzheimer-kór olyan komplex betegség mely elsőként gátolja az egyén emlékező, gondolkodási, majd a tanulási, döntéshozó, kommunikációs képességeit és mindennapi tevékenységeinek ellátását.

 A betegség kialakulására figyelmeztethet, ha hajlamosak vagyunk ugyanazt a kérdést többször, egymás után ismételgetni. Szintén intő jel lehet, amennyiben ugyanazt a történetet hajtogatjuk folyamatosan, szóról szóra, újra és újra.

 A betegség velejárója, hogy az önmagunk ellátásához szükséges teendők végrehajtása problémát okoz. Mindez jelentkezhet a főzés, tisztálkodás, a korábban elsajátított ismeretek elvesztésével, egyszerűbb munkálatok elvégzésére való képtelenséggel.

 A betegek annak ellenére, hogy rendszeresen elmulasztják alapvető higiénés feladataikat, állítják, hogy ezeket rendben elvégzik, s az akár napok óta viselt ruháik még mindig tiszták. A kór oly mértékben gátolja az önellátást, hogy képtelenné teszi a beteget a számlák önálló kifizetésére, a pénz beosztására.

 A beteg kénytelen olyan kérdések megválaszolásában, döntések meghozatalában másra –például házastársára – támaszkodni, melyeket korábban önmaga végzett el.

 A fenti tünetek észlelése nem egyenlő azonnal az Alzheimer-kór diagnózisával. Azonban, ha észrevesszük magunkon, vagy környezetünk figyelmeztet viselkedésünk ilyen irányú megváltozására, mindenképpen tanácsos szakemberhez fordulnunk.

 A memóriazavarok területén képzett orvosok, ideggyógyászok, pszichiáterek által elvégzett alapos vizsgálat után pontos képet nyerhetünk állapotunk változásának okairól, a tünetek hátteréről.

 A hír alapjául a „7 Alzheimer's Warning Signs” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja