SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Homeopátiás tanácsok szénanáthában szenvedőknek

Családinet [cikkei] - 2008-05-28
A szénanátha legismertebb tünetei a vizes orrfolyás, orrviszketés, tüsszögés, orrdugulás. Gyakran kísérik szemtünetek, viszketés, könnyezés, kötőhártya-gyulladás, szem környéki ödéma formájában. Gyakori a szénanátha társulása más allergiás kórképekkel, leggyakrabban asthmával, atopiás bőrtünetekkel.
Homeopátiás tanácsok szénanáthában szenvedőknek

Előfordul, hogy fáradtság, fejfájás, a koncentrálóképesség csökkenése kíséri a tüneteket. Vannak, akik a kellemetlen nátha következtében ingerlékennyé és depresszióssá válnak, nem nyugodt az éjszakai pihenésük. A panaszok súlyossága egyénenként, esetenként változó a legenyhébbektől egészen a már a munkaképességet is érintő súlyos formáig.
Hasznos szer: Coryzalia tabletta

A Coryzalia komplex gyógyszer több összetevőt tartalmaz, melyek hatásosan csillapítják az allergiás náthát.
Hatóanyagok:
Allium cepa: allergiás vagy vírusos eredetű nátha; gége és légcsőhurut. Az orrfolyás vizes, az orrot felmarja. Intenzív tüsszögés kíséri. A mellette jelentkező könnyezés bőséges, de nem maró. A tünetek friss levegőn, hideg folyadék fogyasztását követően csökkennek.
Atropa belladonna: nyálkahártya tünetek csökkentése (pl. orr-garat-torokgyulladásban, gége-légcsőhurutban) és nyelési nehézséget kiváltó szájszárazság esetén.
Sabadilla officinalis: gyulladt orrnyálkahártya, rohamokban jelentkező tüsszögés, bőséges orrfolyás. A lágyszájpad viszketése zavarja a beteget. A tünetek hideg levegőn erősödnek. Hiperérzékenység bizonyos illatokra.
Kalium bichromicum: orrnyálkahártya gyulladás, arc és homloküreg gyulladás (jellegzetes zöldessárga váladékozással).
Gelsemium sempervirens: általános gyengeség, csiklandozásérzet az orrban. Fejfájás. Maró, vizes orrváladék, főleg reggel.
Pulsatilla vulgaris: elsősorban az íz, szagérzés elvesztésével járó nátha; szénanátha, a szemben égő viszketés, kötőhártyagyulladás.

Hogyan fokozható a Coryzalia hatása?

A Coryzalia szer hatása fokozható HISTAMINUM 15 CH  együttes szedésével. A HISTAMINUM homeopátiás monokészítmény a szervezetben az allergiás folyamatokban felszabaduló hisztamin nevű anyag hatását csökkenti, így az allergiás tüneteket mérsékli. Ha a szemviszketés a legjellemzőbb tünet, a Coryzalia mellé érdemes EUPHRASIA 9 CH-t szedni.

A megfelelő homeopátiás tüneti szer kiválasztása:

Tüneti szerek:
Allium Cepa
Sabadilla
Nux Vomica
Arsenicum Album
Arsenicum iodatum
Dulcamara
Euphrasia officinalis
Pulsatilla
Kalium iodatum
Általános szerek:
Histaminum
Pollens
Coryzalia
Ambrosia artemisofolia

www.homeopatia.info.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja