SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Biztos védelem a nap ellen

Családinet [cikkei] - 2007-05-16
A különböző magas faktorszámú krémek mellett a káros sugarak ellen árnyékba húzódva, vagy egy könnyű nyári ruhadarab segítségével védekezhetünk a leghatásosabban.

Biztos védelem a nap ellen
  A The Lancet folyóiratban megjelent vizsgálat közlése szerint a közvetlen napsugárzás elkerülése, illetve a testet fedő ruhadarabok viselése a legbiztosabb mód, melyekkel a bőrdaganat kockázata, s a sugarak okozta bőröregedés, idő előtti ráncosodás csökkenthető.

  A kutatók mintegy 200, a napsugárzás hatásait vizsgáló tanulmány összegzése után jutottak arra, hogy a sugarak ellen a legbiztosabb védekezési mód, ha a déli órákban kerüljük a napfényt, árnyákban tartózkodunk, s ruhával takarjuk testünket.

 A ruházat megválasztásánál részesítsük előnyben a szűk szövésű anyagokból készült darabokat. Éppen ezért tanácsos pamut, vászon és műselyem helyett a nagyobb védelmet biztosító polyestert, gyapjút, vagy farmert választanunk.

 Mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a napvédő krémek használatát mellőznünk kell. A tökéletes védelem érdekében azonban tanácsos a készítményt a szabadban való tartózkodás ideje előtt 15-30 perccel korábban felvinnünk.

 Válasszunk vízálló terméket, mely egyaránt ellenáll a víz és a verejtékezés, s a ruházat hatásának. A napvédő krém egyaránt nyújtson védelmet az UVA és UVB sugarakkal szemben.

 A cink-oxid, vagy titán-dioxid tartalmú készítmények kifejezetten javalltak gyermekek számára, mivel igen ritkán okoznak allergiás reakciót. Ne feledkezzünk el a termékek bizonyos időközönkénti ismételt felviteléről.

 A hír alapjául a „Shade, Covering Up Best Sun Defenses” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja