SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Pénzmegtakarítás a háztartásban - Hogyan?

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-02-26
Ugye te sem bánnád, ha a havi rezsid néhány ezer forinttal kevesebbre rúgna? Az alábbi tanácsokat megszívlelve ez egyáltalán nem lehetetlen!
Pénzmegtakarítás a háztartásban - Hogyan?

HOGYAN SPÓROLHATSZ A KONYHÁBAN?

  1. Akkor jössz ki anyagilag a legkedvezőbben, ha otthon főzöl. Sem a készételek, sem a házhoz szállítás nem kifizetődő, hogy az éttermi étkezésről ne is beszéljünk!

  2. Szánj rá egy kis időt, és gondold végig, milyen termékeket használsz legtöbbet a konyhában (liszt, só, cukor, vaj, olaj, stb.) Hasonlítsd össze néhány üzlet különböző termékeit ár-érték arányban. Előfordulhat, hogy egy másik üzletlánc más márkanévre hallgató terméke pont ugyanolyan jó, mint amit eddig használtál, csak jóval olcsóbb.

  3. Nagybevásárlásra mindig listával menj! Így elkerülheted az impulzus vásárlást, sok pénzt megtakarítva ezzel.

  4. Ne költs méregdrága nassokra, kekszekre, készítsd el magad gyerekeid kekszadagját. Csodálkozva fogod tapasztalni, hogy nemcsak egészséges, adalékmentes édességet adhatsz gyerekeidnek, de még jó néhány forintot meg is takarítottál.

  5. A befőzés, tartósítás nem úri huncutság. Ha van tárolóhelyed, mindenképpen érdemes nyáron befőtteket, lekvárokat, szörpöket, savanyúságokat eltenned a szezonális, éppen ezért olcsó alapanyagokból.


TAKARÍTÁS ÉS MEGTAKARÍTÁS

  1. Ne vásárolj drága takarítószereket, ne dőlj be a reklámoknak! Minden bizonnyal az olcsóbb termékek is legalább olyan jók, mint amelyeknek reklámkampányára milliókat költenek.

  2. Egy rakás vegyi anyagot kiválthatsz természetes anyagokkal: szódabikarbónával, ecettel, citrommal, melyek nemcsak olcsóbbak, de a környezetet sem szennyezik.

  3. Használj a takarításnál mikroszálas törlőkendőket, melyek előnyben részesítésével szintén drága és környezetromboló takarítószereket válthatunk ki.

  4. A mai korszerű takarítószerekből nem kell sok. Tudatosan szorítsd rá magad, hogy jóval kevesebbet  használj, mint eddig, és hidd el, a végeredményen ez nem fog meglátszani, csak a pénztárcádon.

  5. Ne adj ki pénzt papírtörlőre, használd inkább porrongynak, törölgetőnek a régi, elhasznált pamutpólókat. Az utánpótlás is mindig biztosított, és tekercsenként több száz forintot is megspórolsz, a  környezettudatosságról már nem is beszélve!

ENERGIA, TE DRÁGA!

  1. Használj energiatakarékos izzókat!

  2. Gondold át mosási szokásaidat. Lehet, hogy érdemes megvárni, míg tele lesz a mosógép szennyessel, mintha félig töltött állapotban indítod el. Vizsgáld meg, tényleg szükség van-e arra, hogy egy adag ruhát két és fél óra alatt mosass ki a géppel 60 fokon.  Valószínűleg elég lenne neki egy rövidebb program is 40 fokon.

  3. Ne hagyd stand by üzemmódban a háztartási gépeket – különösen azokat ne, melyeket naponta legfeljebb egyszer használsz  -, meglepődnél, ha tudnád, évente hány ezer forintot fizetsz ki csak azért, mert hónapszám nem kapcsolod ki a tévédet, dvd-lejátszódat, kávéfőződet.

  4. Ne fűtsd túl a lakásodat, nemcsak azért, mert drága, hanem mert egészségtelen is.

  5. Bár egyszerre elég nagy kiadás, de megéri lecserélni az elavult nyílászárókat, melyeken valósággal süvít kifelé a meleg.  Ha ez nem kivitelezhető, használj a szigeteléshez öntapadós szivacs csíkokat, de jó szolgálatot tesznek a vastag, nehéz anyagból készült függönyök is.

Ti hogyan spóroltok?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja