SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

„KEKSZ és müzliszelet kódex”

Családinet [cikkei] - 2009-08-19
10 hasznos tanács a kekszek és müzliszeletek kedvelőinek
a magas rosttartalmú édességek fogyasztásához.
„KEKSZ és müzliszelet kódex”
  1. A magas rosttartalmú kekszek, ostyaszeletek, piskótaféleségek és müzliszeletek fogyasztása mellett gondoskodjunk a bőséges folyadékbevitelről, mert a rostok vizet kötnek meg, s csak megduzzadva tudják kifejteni éhségérzetet csökkentő, „laktató” hatásukat.
  2. A gabonafélékből készült élelmiszerek, kekszek, ostyaszeletek, piskótaféleségek és müzliszeletek energiát biztosító, pozitív hatását magas összetett szénhidráttartalmuk adja, ezért fogyasszuk őket reggelire, vagy a főétkezések után, desszertként.
  3. Táplálkozzunk változatosan. Hetente minél többször fogyasszunk müzlit, müzliszeletet, vagy kekszet reggelire, mert a gabonafélék fontos részét képezik az egészséges táplálkozásunknak és lényeges, hogy más nyersanyagok mellett ezeket is bevigyünk szervezetünkbe. Lehetőleg váltogassuk az összetevőket, fogyasszunk különböző féle kész müziszeleteket annak érdekében, hogy ezzel is változatosabbá, egészségesebbé tegyük étrendünket.
  4. Részesítsük előnyben a gyümölcsös müzliszeleteket, amelyek ásványi anyagokban és élelmi rostokban gazdagok. A gyümölcs egyszerű cukrokat tartalmaz, amely könnyen részt tud venni az anyagcsere folyamatokban; s így energiával látja el a testünket, mindenek előtt az agyunkat is.
  5. Edzések és testmozgás előtt alacsony glikémiás indexű élelmiszereket (pl: gabonaféléket) fogyasszunk, így ugyanannyi energia befektetéssel nagyobb teljesítményre leszünk képesek. Fontos ugyanakkor, hogy a megerőltető fizikai tevékenységek után a folyadék, ásványi anyag és vitaminpótlás mellett feltétlenül gondoskodjunk az energiapótlásról is!
  6. Kismamák könnyen úrrá lehetnek a reggeli szédülés vagy émelygés tünetein, ha az ágyból való felkelés előtt elfogyasztanak 1-2 falat kekszet, ostyaszeletet, piskótát vagy müzliszeletet, mert ezek emelik a vércukor szintet. Ezek a tápanyagban gazdag termékek tízóraiként is kézenfekvő megoldást nyújtanak.

  7. Fogyasszunk lehetőleg teljes kiőrlésű gabonákból készült kekszeket, ostyaszeleteket és piskótaféléket, hiszen a megfelelő életmód, táplálkozás részeként ezek csökkenthetik az elhízás kockázatát, valamint védelmet jelenthetnek a szív és érrendszeri betegségekkel, bélrendszeri rosszindulatú daganatokkal és a 2-es típusú cukorbetegséggel szemben.
  8. Válasszuk gyakran az olajos magvakat tartalmazó müzliszeleteket, hiszen a mogyoróban és a dióban megtalálhatóak a B1-, B2-, H- és E-vitaminok, a kalcium és a kálium is, valamint telítetlen zsírsavakat is tartalmaznak.
  9. Kekszek, ostyaszeletek, piskótaféleségek és müzliszeletek vásárláskor nézzük meg a termékek csomagolásán található tápérték jelölést (INBÉ / GDA *), amely segít az egyedi táplálkozási szükségletünknek megfelelő termék kiválasztásban és kiegyensúlyozott étrendünk kialakításában


* további információk a mitiseszemiszom.hu oldalon

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja