SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi nagytakarítás 16+6 lépésben

Családinet [cikkei] - 2010-09-08
Ősszel pakoljuk el a nyári holmikat, készítsük fel otthonunkat a télre. Ahhoz, hogy ez minél egyszerűbben menjen, kövesd teendőlistánkat lépésről-lépésre.
Őszi nagytakarítás 16+6 lépésben

Szeretnéd a kezedben tartani ezt a listát? Kattints ide, és máris nyomtathatod!

A házon belül
Pucold meg az ablakokat! Használj speciális ablaktisztító szert, vagy egy kis mennyiségű mosogatószert tegyél vízzel töltött spriccelős üvegbe, a törléshez pedig használj mikroszálas törlőkendőt. Ha lehet, borús időben takaríts – ilyenkor ugyanis jobban látszanak a csíkok.
A közepesen szennyezett ablakok tisztítása két lépésben történjen! Kezdd azzal, hogy leporold vagy porszívóval megtisztítod a függönykarnist és az ablakkeretet, majd a függönyt porszívózd ki fentről lefelé haladva. Ugyanezt ismételd meg a redőnyökön is. Letörölgetheted mosószeres hideg vízbe mártott ronggyal is!  
Amennyiben a függönyök nagyon koszosak, keresd a címkét, amelyen feltüntetik a mosási tudnivalókat! Némely pamut, poliészter, műselyem és gyapjú függönyök moshatóak alacsony fokozaton a mosógépben is. A selyem, csipke és szatén függönyeid tisztítását viszont mindig bízd szakemberre!
Mosd le a falakat! Porold le, mosd le, öblítsd le majd töröld szárazra a festett vagy lambériás falakat.
Törölgesd le a plafonra rögzített lámpákat!
Porszívózd ki és szedd ki a foltokat a kárpitozott bútorokból és párnákból. Végezz mélytisztítást speciális kárpittisztítóval, ha szükségesnek találod.
Mosd át a konyhaszekrényt! Ürítsd ki, mosd ki a szekrényeket belülről, cseréld ki a fiókalátéteket (már ha van ilyened), és pakold vissza az edényeket szép rendben.
Porold le a hűtő kondenzátorának tekercseit! A porszívó kefés fejével óvatosan porszívózhatod is.
Tisztítsd ki a szőnyegeket! Ha kell, kérj profi tisztítást szakemberektől.
Hozd rendbe a fapadlót, parkettát! Kérd szakember segítségét a polírozásban.
Frissítsd fel a számítógéped! Porold le a központi vezérlőegységet, tisztítsd meg a billentyűzetet és portalanítsd a képernyőt egy mikroszálas törlőkendővel.  


Rakj rendet a gardróbban!  Rendszerezd az itt tárolt holmikat.
Vizsgáld át a füstjelzőket és szén-monoxid érzékelőket! Szerelj be ilyeneket, ha esetleg nincs a házban!
Cseréld ki a kazánban a füstszűrőt! Amennyiben az elmúlt három hónapban nem cseréltél füstszűrőt a kazánban, mindenképp tedd meg most.
Tisztíttasd meg a kéményeket! Hívj szakembert, aki szakszerűen átvizsgálja és kitisztítja a kandallót, a kályhacsövet és a kéményeket.  
Rakj rendet a padláson!

A házon kívül
Ellenőrizd az ablakokat és az ajtókat, vannak-e rajtuk időjárás okozta károsodások! Javítsd meg, ha szükséges.
Ellenőrizd és tisztítsd ki az ereszcsatornát! Ne feledkezz meg a függőleges ereszcsatornák tisztításáról sem!
Tisztítsd meg a kerti bútort! A takarítás után pakold el őket addig, amíg újra be nem köszönt a jóidő.
Szárítsd ki és tedd el a kerti locsolót!
Ellenőrizd a ház külső festését! Pótold a vakolatot, ha lehullott valahol.
Engedd le a medencét (már ha van)! Vond ki a forgalomból az év hátralévő részére.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja