SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az egész lakást kitakaríthatjuk a TERMÉSZET segítségével!

Családinet [cikkei] - 2014-11-21
A természetes tisztítószerek ugyanannyira hatékonyak, mint a kereskedelmi forgalomban található, jól bejáratott tisztítószerek. Az előbbiek nagy előnye, hogy mivel eleve nem tartalmaznak vegyi összetevőket, így a lakásunk nemcsak tiszta, de biztonságos is lesz.
Az egész lakást kitakaríthatjuk a TERMÉSZET segítségével!

Lássuk a három leggyakrabban használt házi tisztítószert:

Ecet: a legáltalánosabb, és a legtöbb háztartásban használt természetes tisztítószer. Fertőtlenít és oldja a vízkövet, de használhatjuk mosásnál 1:3 arányban, öblítéskor használva pedig rugalmassá teszi a régi kötött ruhát. Megtisztíthatjuk vele a fürdőszobai csaptelepeket, mosdót, fürdőkádat, a mosogatót a konyhában, de festékfoltok eltávolítására és hűtőszekrény takarítására is kiválóan alkalmas. Az ecet a gyümölcsfoltokat is eltávolítja, ablakpucolásra is kiváló, és még a festékszagot is semlegesíti, ha festéskor egy kis edénybe ecetet töltünk.

A szódabikarbóna: a másik népszerű természetes tisztítószer. Edények tisztításakor vegyítsünk össze szódabikarbónát egy kevés vízzel, a kapott masszát használjuk tisztítószernek. Fa vagy műanyag tisztítására is alkalmas, sóval keverve szagtalanít és fertőtlenít is. A lefolyót is tisztán tartja, ha bizonyos időközönként beleöntünk egy adag szódabikarbónát.

Ha a hűtőszekrénybe, szemetesvödörbe teszünk egy kevés szódabikarbónát, az magába szívja az ételszagokat. Az ezüst újra fényes lesz, ha szódabikarbónás ronggyal töröljük át, de a megsárgult márvány életre kel a szódabikarbóna hatására. Ha szennyeződés égett a vasaló talpára, a szódabikarbóna és a víz keveréke könnyen eltávolítja. Ha szódabikarbónát szórunk az áztató vízbe az a fehér ruhák számára nagyobb fehérséget biztosít.

Citrom: szintén évszázadok óta használják tisztításra a citromot, ami nemcsak, hogy fertőtlenít, de a vízkő ellen is hatásos. A hűtőbeli kellemetlen szagok elűzésére szintén kiváló, ezért tegyünk egy fél citromot az egyik polcra, illetve hűtőtakarításkor facsarjunk citromlevet a vízbe, így fertőtleníthetünk is. Vágódeszkát szintén hatékonyan tisztíthatunk citrommal, így minimálisra csökkenthetjük a szalmonellafertőzés kockázatát. Zsíros szennyeződések esetében a citrom ismét csak kitűnő választás, hisz a citromsav fellazítja a foltokat, amiket sokkal könnyebb lesz eltávolítani. Citromlevet szódabikarbónával keverve kiválóan tisztíthatjuk a mosdókagylót és a csapot, de a kád és a csempe fertőtlenítésére is nagyszerűen alkalmas.

Forrás: Filantropikum
Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja