Lopásgátló
[cikkei] - 2004-03-17
Autónk védelme mindannyiunknak szívügye. Picurral közösen kifejlesztettünk egy házilagosan is előállítható, olcsó lopásgátló rendszert, melynek tesztje fényesen igazolta minden várakozásunkat.
Az úgy volt, hogy Picurral – testvéri jó cimborám, százhúsz kiló jóindulat – lógattuk az agyunkat egy antipatikus munkahelyi hajnalon.
- Vettem egy autót… - nyögte fájdalmasan Picur.
Elgondolkodtam, amennyire így, a reggeli kávé előtt erre képes az átlagember.
- Majd ellopják… - jutott eszembe végül egy jóindulatú és optimista verzió.
- Ja…. Kéne bele valami lopásgátló… - vágta rá Picur alig negyedóra múlva.
Közben megérkezett a kávé, és lőn világosság. Napközben többször összedugtuk a fejünket. Meg is lett az eredménye. Picur autóján van a környék legtutibb lopásgátlója. A hátsó ablakban, A4-es formátumban virít:
„Olcsón eladó, szelep- és váltóhibás. Érdeklődni:…”
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Zöldanya a konyhában - I.
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: