SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan keressünk állást?

Gazdag Enikő [cikkei] - 2008-12-01
Napjaink gazdasági helyzete sokakat rákényszerít arra, hogy állást változtasson, keressen vagy alapvetően újraértékelje azt, hogy mihez is szeretne kezdeni.... Ebben láthatunk lehetőséget, kihívást is arra, hogy váltsunk, új vizekre tereljük az életünket, és azt csinálhassuk, amit szeretünk.
Hogyan keressünk állást?

Elkeserítő, ha egyik napról a másikra elveszítjük a munkahelyünket, és úgymond a "Sors" rákényszerít minket arra, hogy újradefiniáljuk a pályánkat, céljainkat. Ebből a krízisből kikerülhetünk pozitívan is, ha meglátjuk benne azokat a lehetőségeket, amelyek előrébb visznek minket, és fejlődhetünk is általa.

Ebben a megváltozott élethelyzetben nagyon sok kérdés merülhet fel bennünk, amelyek megválaszolása egyrészt önismereti munkát igényel, másrészt szakember (pszichológus, pálya-, karrier tanácsadó) segítségével is átdolgozható.
Mik is ezek a kérdések (vagy lépések)?

"Merre menjek?"
Ez a kérdés a legfontosabb, hogy tisztában legyünk avval, hogy mit is szeretnénk csinálni, mik az erősségeink, milyen területek keltenek érdeklődést bennünk. Az előző munkahely(ek) tapasztalataiból sok hasznos információ leszűrhető, hogy pl. mely feladatok, mely területek motiváltak, kötöttek le minket. Másrészt a hobbink, a szabadidős tevékenységek is hasznos útmutatóul szolgálhatnak. Minden emberben van egy "irány", amely felé szívesen indulna, vagy egy érdeklődési terület, amely aktiválja az energiáit. Ha erre az útra rátalálunk, már csak el kell indulnunk rajta.

Hogyan írjunk önéletrajzot?


Az első, és legfontosabb tennivaló az, hogy egy önéletrajzi sablonba "beletegyük" a pályánkat, másrészt, hogy azt egyedivé is tudjuk varázsolni. Nagyon divatosak napjainkban az EU -s önéletrajz formulák, érdemes ezt használni (www.europass.hu) sablonnak. A munkafeladatok felsorolásánál minél több feladatot, felelősséget érdemes megemlíteni, mert minél több dolgot tárunk fel magunkról, annál színesebb egyéniség rajzolódik ki a munkaadó számára.


Mit csináljunk az állásinterjún?
Amikor arra kerül a sor, hogy behívnak egy állásinterjúra, sokunkat elfog a szorongás. Ez természetesen egy ilyen helyzetben, ahol fél - egy óra alatt szeretnénk "sűrítetten" megmutatni magunkat, és ezt a lehető legpozitívabban tennénk. Ilyen szituációkra léteznek technikák, amelyek erősítik az önbizalmat, az asszertivitást. A szorongás pozitív irányba visz minket, sarkall a kihívással való megküzdésre.

Ezek a kérdéskörök csak ízelítőt adnak azokból a problémákból, kérdéskörökből, amelyekkel az álláskeresők kénytelenek megküzdeni.

Mindenképpen érdemes szakember segítségét is igénybe venni, hogy ebben a folyamatban támogassa az álláskeresőt, mellette álljon, és szakmailag kísérve pozitív irányba terelje a változást. Irodánk ezekben a módszerekben több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik, már több ezer álláskereső útját támogattuk sikeresen. Bármilyen kérdés esetén szívesen állok az Olvasók rendelkezésére.

Indexkép: depositphotos

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja