SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tartós kapcsolat? - tippek a mindennapi örömökért

Szeghyné Gurin Eszter [cikkei] - 2021-02-11
Manapság a házasságok több mint fele válással végződik, januárban különösen megugrik ez a szám és a külföldi statisztikák azt mutatják, hogy a karanténidőszak után is nőtt a válni készülő párok aránya. Most éppen a házasság hete rendezvénysorozat zajlik, érdemes végiggondolni, hogy mit lehet azért tenni, hogy a te kapcsolatod ne így végződjön, hanem ahogy eltervezted, holtomiglan-holtodiglan tartson és jól is érezzétek magatokat egymással?
Tartós kapcsolat? - tippek a mindennapi örömökért

A titok a napi dolgokban rejlik, hogy tegyetek magatokért és a másikért - külön-külön és együtt is, meg a kapcsolatotokért is minden nap. Gondolj bele: az autót is  rendszeresen viszed szervízbe, átnézeted, az apróbb hibákat nem hagyod még jobban elromlani, hanem megjavíttatod, ápolod hogy sokáig működjön; a  házadat rendszeresen takarítod, festeted, szigetelteted stb., miért pont a kapcsolatoddal ne foglalkoznál?

Engedd el a fantáziád nyugodtan, mi az amire vágysz, vajon mire vágyik a párod - beszélgetni is szabad róla, sőt ajánlott - próbáld ki az ötleteidet, ha pedig kifogytál, íme pár tanács:

1. Beszélgessetek!

Mindennap. Figyeljetek oda közben egymásra, érdeklődjetek, legyetek kíváncsiak. Fontosak a napi történések is, de érdemes tervezgetni, álmodozni, felidézni a múltbeli kedves pillanatokat is, nemcsak a bevásárlólistát egyeztetni. Lépjetek túl a bevásárlólista-gyereknevelés-mi volt a munkában háromszögön, érdeklődjetek a másik hogylétéről, érzelmeiről, véleményéről is.

2. Fejezzétek ki egymás felé a szereteteteket!

Ehhez nem árt, ha ismeritek egymás szeretetnyelvét (minőségi idő, dicséret, ajándék, érintés, szívesség) és gyakoroljátok is annak kifejezését, amiből a másik is érzi, hogy szeretve van. Ezen kívül amikor találkoztok, legyen puszi, ölelés, mondjátok a másiknak, hogy szeretitek. Az intimitás is része egy párkapcsolatnak, ne hagyjátok eltűnni a vágyat.

3. Legyen saját és közös időtöltésetek is.

Fontos egy kapcsolatban is az énidő, az egyéni szabadság, amikor mindenki olyat csinál, amit ő szeret (utána milyen jó elmesélni a párunknak az élményt - lásd 1. pont), de legyen mi-időtök is, amikor az átélt élmény is közös. Nehéz most ebben az időszakban, de legyetek kreatívak. Ha a gyerekek már lefeküdtek aludni, akkor lehet otthon randizni, romantikusan megteríteni, koccintani egy pohár borral, filmet nézni, kártyázni. Ha napközben is akad idő, akár a környéketeken sétálhattok is kézenfogva.

4. Tiszteljétek, becsüljétek egymást.

Ismerjétek és fogadjátok el egymás értékrendjét, ne akarjátok a másikat megváltoztatni. Érdemes felidézni, hogy amikor megszerettétek egymást, ezek a tulajdonságok már akkor is ott voltak és akkor nagyon vonzónak tűntek. Lehet egyet nem érteni, témákat megvitatni, fontos ilyenkor, hogy azt kommunikáljátok, amivel nem értetek egyet, ne a másikat utasítsátok el, vagy minősítsétek.

5. Támogassátok egymást a nehezebb helyzetekben, életszakaszokban. 

Sokkal könnyebb átvészelni párban, mint egyedül és a későbbiekben lehet egy-egy nehézség leküzdésekor szerzett tapasztalatokra erőforrásként tekinteni. Egy nehézségben ne szabadulni akarjatok egymástól, próbáljátok a kapcsolatot helyreállítani, akár szakember segítségével. A mostani időszakban jól működő párok, rengeteg közös erőforrásra tettek, tesznek szert, ami a későbbi közös életükben még hasznukra lesz.

 

Indexkép: depositphotos

 

Olvasd el ezeket a cikkeinket is!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja