Festés a legkisebbekkel
Somodi Eszter [cikkei] - 2010-09-23
A hosszú őszi és téli esték beálltával, elérkezik az otthoni festegetés, ragasztgatás ideje. Ha a mi gyerekünk nincs nagy barátságban az ecsettel, lehet, hogy a festés maszatosabb módját élvezni fogja.
A tenyér, a talp és az ujjacskák befestésével és papírra nyomásával sok jópofa képet készíthetünk. Nem lesz másra szükségünk, csak színes temperára, a gyerekek tenyerére, talpára, és a biztonság kedvéért egy lavórnyi szappanos vízre és törölközőre, hogy biztosan ne legyen tele a lakás apró kéz- és lábnyomokkal.
Bárányt például igen egyszerűen festhetünk ujjlenyomatokkal: ceruzával rajzoljuk meg a bárány testét, kérjük meg a gyerkőcöt, hogy azt pöttyözze be fehér festékes ujjal. Aztán fekete festékbe mártja ujját, azzal nyom egy pöttyöt a fejének, és megrajzolja a lábakat. Ha megszáradt, arcot rajzolunk neki.
A tenyerünk segítségével barátságos, vagy akár egy félelmetes pókot is könnyedén festhetünk. Gyermekünk tenyerét, és a hüvelykujj kivételével a többi ujját befestjük fekete festékkel, kétszer a papírra nyomjuk, majd mikor megszárad, megfestjük fehér festékkel a pók szemét és száját. Szintén tenyérlenyomattal készíthetünk kedves kis nyuszi fejeket is. Tetszőleges színű festékkel befestjük gyermekünk tenyerét, mutató- és gyűrűsujját, majd rányomjuk egy papírra. Végül szemet, orrot és bajszot rajzolunk neki.
Talplenyomattal festhetünk csibét vagy pálmafát is. A csibéhez a talpat sárgára festjük, lenyomdázzuk, és ha megszáradt, rajzolunk neki szemet, csőrt és persze lehet bármilyen hátteret is. A pálmafa elkészítéséhez a tappancsot zöldre festjük, kör alakban a papírra nyomkodjuk (közben pótolni kell a festéket a tappancson, ha már túl halványan fest), a fa törzsét vagy szivaccsal, vagy ecsettel, vagy kézzel megfestjük. Ha megszáradtak a levelei a fának, akkor a hüvelykujjat barnára festjük, és néhány kókuszdiót nyomdázunk a fára.
Amennyiben még több játékra vagy kíváncsi, látogass el a www.mindennapraegyjatek.hu oldalra, ahol a fentieken kívül még sok-sok játékötlet, letölthető játék, mese, és érdekes cikk található.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Egy kicsi mozgás mindenkinek kell!
Következő hír
Őszi alkotások
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: