SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az eltévedt mikulás - mesekönyv

Szakmár Krisztina [cikkei] - 2016-11-27
Egy közösen kitalált mese ami életre kelt a gyerekek által és mesekönyv formájában örök emlék maradt mindenki számára.

Az eltévedt mikulás - mesekönyv

Közel 20 éve dolgozom a pályán, mint óvónő, ez idő alatt rengeteg ötletet próbáltam úgy megvalósítani, hogy minden gyermek örömét lelje a tevékenység közben és mindezek  élményként épüljenek be a mindennapjaikba- mert együtt játszani jó :) Így történt ez egy Mikulásvárással eltöltött időszakban is. Mivel is várjuk  a Mikulást? Milyen műsort adjunk elő? – ezek minden óvónő életében megjelenő kérdések.

Leültünk a gyerekekkel a szőnyegre az advent időszakában és a készülődésben megkértük őket, hogy együtt gondoljuk ki mi is lesz a legjobb megoldás, vagyis  hogyan várjuk a Mikulást? – „verssel” - „énekkel” - „öltözzünk szép ruhába” - hangzottak a válaszok. „Meséljünk!!!„ - na itt akkor megálltunk és kitaláltuk, hogy írunk közösen egy mesét amiben a gyerekek elmondták vágyaikat, ki mi szeretne lenni. Rénszarvas, mikulás, mókus, manó, tündér, hóember, varázspók, sőt még gumisbácsi is volt. Na, innentől fogva egy történetet kellett kitalálni, amiben minden gyerek a kedvenc szerepét játszhatta el. Bevallom nem volt könnyű feladat, mert 20 gyerekre kellett szerepet írni, úgy, hogy abból egy történet kerekedjen ki, és persze mindenki kitalálta magának, hogy ő mi szeretne lenni.


 

Így született meg „Az eltévedt mikulás” c. mese. Az alaptörténet arról szólt, hogy eltévedt a Mikulás a Pilisi hegyekben mert a szél elfordított egy jelzőtáblát, majd elkóborolt a Mikulás rénszarvasa is. Segítőivel a mókuskákkal, a hóemberekkel, téltündérekkel, manókkal, varázspókkal és a gumis bácsival megoldódott a történet és a Mikulás megérkezett a leányvári óvodába. A jelenethez szép díszletek, ruhák készültek aminek az elkészítésében  a szülők is részt vettek, de maga a mese december 6 - ig titok maradt. December 6- án volt a premier, akkor adtuk elő először a közös mesét a Mikulásnak és a szülőknek, vendégeknek, akik eljöttek ezen az ünnepnapon az óvodába.A kis műsor olyan jól sikerült, hogy további meghívást is kaptunk a többi csoportba. Mindenki örült és boldog volt ezen a szép napon.


 

De karácsonyig még volt jónéhány nap az adventi időszakból. Akkor jött az az ötlet, hogy készítsünk a meséből egy mesekönyvet, szöveggel, képpel, rajzokkal. A gyerekek ceruzát ragadtak és rajzoltak és rajzoltak……..:) Igy elkészült  „Az eltévedt mikulás” mesekönyv változata is benne a gyerekek  rajzaival. Így lett belőle foglakoztató könyv is, pl. „Rajzold meg a hóember hiányzó részeit!” (három gömb formát rajzolt a kisgyerek a képre a többit ki kellett egészíteni). „Vezesd el a Mikulást az óvodába!„ (labirintus feladat, vonalvezetés) „Rajzolj annyi hópihét, ahány tobozt látsz a fán!"(kiegészítő feladat, számolás) Ilyen és ehhez hasonló feladatok kerültek a mesekönyvbe. A könyv egyik oldalán volt mindig a szöveg a másik oldalon a feladatok. Szülői segítséggel szerkesztettük, nyomtattuk, vágtuk  az oldalakat majd a végén lamináltuk a borítót. Olyan sikere lett a kis mesekönyvnek, hogy  a szülők a nagyszülőknek ajándékba, karácsonyra  és maguknak vagy a szeretteiknek emlékbe is ezt vittek. A mesekönyvért felajánlott összegből játékokat vásároltunk a gyereknek a karácsonyfa alá. 


 

Igazán örömökben gazdag, lázas készülődéssel telt el az adventi időszak abban az évben. Jó volt látni a sok örömtől duzzadó gyerekarcot a meghitt mosolyokat mindenki arcán és mindez emlék maradt egy mesekönyvben is. 


A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja