SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kaktuszok

[cikkei] - 2004-03-10
Ha nincs igazi kaktuszunk, készítsünk magunknak!
Melyik tetszik jobban? Krumpliból, vagy sógyurmából?
Mindkettőt meg tudják alkotni a gyerekek is.
Kaktuszok


Kezdő kiskezeknek a krumpli-kaktuszt javaslom. Válasszunk akkora cserepeket, amibe bele tudunk ültetni egy jó formás burgonyát! Adjunk a gyereknek festéket, és hagyjuk, hadd maszatoljon (egy alátét nem árt az asztalra, esetleg valamilyen köpeny a gyerekre, így biztosan csak azt keni össze, amit szabad)!

 

 

Mikor már zöld az egész krumpli, ültessük el! Egy kis sóder, vagy homok jó, ha kerül a cserépbe, hogy ne boruljon fel. Erre ráülhet a kaktusz (ha kell, ragasszuk a cserép széléhez).

 

 

Szúrjunk bele jó sok fogpiszkálót, de itt már vigyázzunk, meg ne szúrja magát a gyermek!

 

 

Kész is a művünk!

 

 

 

Bátrabbaknak, ügyesebbeknek jöhet a sógyurma. Gyúrjunk be zöld alapanyagot! (sógyurma-hogyan), Formázzunk kis gömböket, vagy hurkákat belőle (attól függően, milyen kaktuszt szeretnénk)!

 

 

Kis víz segítségével tapasszuk össze (csak óvatosan: elég az ujjunkat bevizezni, ezzel megsimogatni a gömböket, és már lehet is egymáshoz illeszteni)!

 

 

Keressünk apró cserepeket, helyezzük bele a gyurmát (műanyag cserép nem jó, mert nem bírja a magas hőfokot, amikor a gyurmát szárítjuk)!

 

 

 Ha tetszik a kaktusz alakja, spagettiből, vagy fogpiszkálóból szúrjunk bele tüskéket!

 

 

 

Más színű gyurmából apró virágokat is tehetünk a zöldre.

 

 

Ha elkészült a mű, mehet a sütőbe száradni. 50-100 fok elég, mert különben megég az alkotás. Sokáig kell szárítani, mert nagy tömböket kell átmelegíteni!

 

Száradás után lehet keresni egy jó helyet ablakban, polcon, ahol tetszik!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja