SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreativitás fejlesztése, kézműveskedés az óvodában

- 2017-11-05
Intézményünkben, a Plum Pudding Óvodában az ősz az egyik legizgalmasabb évszak. Új tanév kezdődik "régi" és új gyermekekkel, változik, színesedik a természet, új kihívások várnak ránk. Az ősz beköszöntével elgondolkozunk közösen a gyerekekkel, hogy hogyan tudnánk vidámmá, ősziessé varázsolni az óvodát, a csoportszobát.
Kreativitás fejlesztése, kézműveskedés az óvodában

A kert őszi pompájában virul, megannyi őszi szín díszíti a fákat… Az óvodát belülről nekünk, felnőtteknek és gyerekeknek kell őszies hangulatúvá varázsolni.

Így tehát október elején egy közös beszélgetés alkalmával határoztuk el a lurkókkal, hogy idén óriás baglyokkal tesszük hangulatossá a „benti világot”. Összedugtuk a fejünket, és ötlet-börzét tartottunk. Körbesétáltunk az óvodában, hogy különleges, színes alapanyagokat találjunk a baglyokhoz. Így találtunk rá az udvari játszótér felújításából megmaradt néhány farönkre. Ez kapóra jött! Itt az oviban amúgy is nagy hangsúlyt fektetünk az anyagok újrahasznosítására. Elhatároztuk, hogy a farönkökből lesz a baglyok óriás teste! 

Ezután csak úgy záporoztak a jobbnál jobb ötletek; óriás bagolynak óriás szem dukál, és persze csőre, vicces füle, és szárnyai is vannak, amelyeket mind ki kell vágnunk színes kartonpapírból. Alaklemezeket készítettünk, amelyeket a gyerekek ezután körbe tudtak rajzolni.  A farönköket letisztítottuk.

Munkánkat színesítettük verstanulással is, a gyerekek egyik kedvenc verse lett Szabó Magda költeménye, „Ki hol lakik”. A nyolcadik versszak szól a bagolyról, ezt tanultuk meg.

Hát a bagoly lakása? Egy vén tölgyfa odvába’.
Ott lakik a homályba’, nincsen neki lámpája.
Akkor indul vadászni, ha eljő az éjjel,
nézi-nézi az erdőt, óriás szemével.

Az alábbiakban a bagoly elkészítését mutatjuk be, lépésről lépésre, fényképekkel illusztrálva a munka különböző fázisait. Előkészítettük a tevékenységhez szükséges eszközöket, ollót, ragasztót, vízhatlan asztalterítőt.


A gyerekek nagy örömmel láttak hozzá a kézműveskedéshez.  Az alaklemezek átrajzolása utána gyerekek ollót kaptak, és egyenként kivágták a bagoly „testrészeit”, a szemeket, füleket, szárnyakat, csőrt. Ezután láttak a ragasztáshoz. A végeredmény tetszetős, vidám, őszi füles bagoly lett. A munka végeztével vártunk néhány napot, hogy a ragasztó megszáradjon, és ha szükséges volt, kijavítottuk a hiányosságokat. Ezután a gyerekek körbeszaladtak az oviban, hogy a polcokon és a szekrényeken jobbnál jobb „helyeket” szerezzenek az újdonsült kedvenceknek. A vidám baglyok az óvoda őszi dekorációjaként nap mint nap várják az ovisainkat. Helyüket nem adják át „másnak”,… talán majd csak a hamarosan készülő Mikulásoknak és rénszarvasoknak!

De addig még sok víz folyik le a Dunán!

A „Keressük a legkreatívabb magyar gyermeknevelő szakembereket!” pályázatra beérkezett cikk.

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja