SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Segítség, zár az óvoda!

Farkasné Ágoston Annamária [cikkei] - 2020-11-28
Mivel készülj, ha az ovis gyermeked hosszabb időre nem fog óvodába járni? Tippek, tanácsok minden szülőnek.
Segítség, zár az óvoda!

A mostani kiszámíthatatlan időszakban bármikor jöhet egy karantén vagy intézménybezárás és a tavaszihoz hasonló online ovi. Ne hagyjuk az utolsó pillanatra az erre való felkészülést! Hogy hogyan tudsz erre már most előre készülni? Ebben próbálok neked segíteni ebben a cikkben.


1. A napirend

Alakítsatok ki (ha eddig nem volt) otthoni napirendet, amibe kerüljön bele az 5 étkezés, pihenés, levegőzés, szabad játék, és természetesen legyen meghatározott időpontja az óvoda által küldött vagy magatok válogatott életkor specifikus játékok, feladatok elvégzésére is. Nem kell nagy dologra, hosszú órákra gondolni, óvodában a tervezett kötött tevékenység egy kiscsoportosnál 15 perc, nagycsoportosnál is maximum 30-40 perc.


2. Otthoni eszköztár

Egy óvodással való otthoni foglalkozás meglehetősen nagy eszköz és idő igényes a feladatok előkészítése terén. Tavasszal már érezhettük, mennyi mindennek kéznél kell lennie egy közös munkálkodáshoz, vagy hogy tartani tudjuk a lépést az óvodai feladatokkal. Szerezzünk be otthonra stift és folyékony ragasztót, ollót, gyerekollót, színes papírt, karton papírt, krepp papírt, lisztet, sót (gyurmakészítéshez) vagy gyurmát, színes ceruzát, zsírkrétát. Ezek az alapfelszerelés részét képezik. E mellett még jól jöhet egy nyomtató, lamináló gép, fénymásoló, mindenféle foglalkoztató füzet, de persze ezek nem feltétlenül szükségesek, csupán meggyorsítják a munkánkat, az előkészülést. Végül pedig természetesen mindenféle flittert, gyöngyöt, dobozt, kagylót, faágat, zseníliát, csomagolópapírt, anyagdarabot lehet gyűjteni, hisz bármiből is lehet valami.


3. Ha nem kaptok az oviból feladatot

Érdemes feladatlapokat, színezőket keresni a google, pinterest segítségével, vagy foglalkoztató füzeteket vásárolni, de nem merülhet ki a játék ezekben. Lehet verseket, meséket olvasni évszakhoz, titeket érintő témákhoz keresgélni. Lelkesebbek egész héten foglalkozhatnak egy témával, különböző tevékenységeket illesztve hozzá. Szólhat a hét akár a sütésről is, megnézve az alapanyagokat, mi honnan jön, hogyan lesz, kísérletezve mi történik ha keverem, melegítem, hűtöm, lehet készíteni hozzá dominót, memóriát, kirakót, társasjátékot...stb.


4. Bátorítás szülőkből lett ovónéniknek / ovóbácsiknak

  • Nem baj, ha ma nem jutott a külön feladatokra időd!
  • Nem baj, ha nem úgy alakult, ahogy eltervezted! Fő a spontaneitás, rugalmasság, mindig a gyerek igényeihez alkalmazkodunk!
  • Fantasztikus vagy, hogy megpróbálod pótólni, tervezni „foglalkozásokat”!
  • Neki a te hangod a legszebb, merj énekelni!
  • A közös, szabad játék a legfontosabb, merj újra önfeledten játszani! 

Kép forrása: Daniela Dimitrova képe a Pixabay -en.

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja