SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Segítség, zár az óvoda!

Farkasné Ágoston Annamária [cikkei] - 2020-11-28
Mivel készülj, ha az ovis gyermeked hosszabb időre nem fog óvodába járni? Tippek, tanácsok minden szülőnek.
Segítség, zár az óvoda!

A mostani kiszámíthatatlan időszakban bármikor jöhet egy karantén vagy intézménybezárás és a tavaszihoz hasonló online ovi. Ne hagyjuk az utolsó pillanatra az erre való felkészülést! Hogy hogyan tudsz erre már most előre készülni? Ebben próbálok neked segíteni ebben a cikkben.


1. A napirend

Alakítsatok ki (ha eddig nem volt) otthoni napirendet, amibe kerüljön bele az 5 étkezés, pihenés, levegőzés, szabad játék, és természetesen legyen meghatározott időpontja az óvoda által küldött vagy magatok válogatott életkor specifikus játékok, feladatok elvégzésére is. Nem kell nagy dologra, hosszú órákra gondolni, óvodában a tervezett kötött tevékenység egy kiscsoportosnál 15 perc, nagycsoportosnál is maximum 30-40 perc.


2. Otthoni eszköztár

Egy óvodással való otthoni foglalkozás meglehetősen nagy eszköz és idő igényes a feladatok előkészítése terén. Tavasszal már érezhettük, mennyi mindennek kéznél kell lennie egy közös munkálkodáshoz, vagy hogy tartani tudjuk a lépést az óvodai feladatokkal. Szerezzünk be otthonra stift és folyékony ragasztót, ollót, gyerekollót, színes papírt, karton papírt, krepp papírt, lisztet, sót (gyurmakészítéshez) vagy gyurmát, színes ceruzát, zsírkrétát. Ezek az alapfelszerelés részét képezik. E mellett még jól jöhet egy nyomtató, lamináló gép, fénymásoló, mindenféle foglalkoztató füzet, de persze ezek nem feltétlenül szükségesek, csupán meggyorsítják a munkánkat, az előkészülést. Végül pedig természetesen mindenféle flittert, gyöngyöt, dobozt, kagylót, faágat, zseníliát, csomagolópapírt, anyagdarabot lehet gyűjteni, hisz bármiből is lehet valami.


3. Ha nem kaptok az oviból feladatot

Érdemes feladatlapokat, színezőket keresni a google, pinterest segítségével, vagy foglalkoztató füzeteket vásárolni, de nem merülhet ki a játék ezekben. Lehet verseket, meséket olvasni évszakhoz, titeket érintő témákhoz keresgélni. Lelkesebbek egész héten foglalkozhatnak egy témával, különböző tevékenységeket illesztve hozzá. Szólhat a hét akár a sütésről is, megnézve az alapanyagokat, mi honnan jön, hogyan lesz, kísérletezve mi történik ha keverem, melegítem, hűtöm, lehet készíteni hozzá dominót, memóriát, kirakót, társasjátékot...stb.


4. Bátorítás szülőkből lett ovónéniknek / ovóbácsiknak

  • Nem baj, ha ma nem jutott a külön feladatokra időd!
  • Nem baj, ha nem úgy alakult, ahogy eltervezted! Fő a spontaneitás, rugalmasság, mindig a gyerek igényeihez alkalmazkodunk!
  • Fantasztikus vagy, hogy megpróbálod pótólni, tervezni „foglalkozásokat”!
  • Neki a te hangod a legszebb, merj énekelni!
  • A közös, szabad játék a legfontosabb, merj újra önfeledten játszani! 

Kép forrása: Daniela Dimitrova képe a Pixabay -en.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja