SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így tudunk a pazarló világunkban példát mutatni gyermekeinknek még az ünnepek előtt

Családinet [cikkei] - 2023-11-24
B. Szirtes Dóra, Ösztönanyu, Montessori pedagógus szerint a november az elengedésről szól. Eljött hát az ideje a játékok szelektálásának és az adományok felajánlásának. Ebbe pedig a gyermekeinket is érdemes bevonni.
Így tudunk a pazarló világunkban példát mutatni gyermekeinknek még az ünnepek előtt

Az ünnepi időszak hangulatát már most novemberben is megalapozhatjuk kellő tudatossággal és megfelelő szemléletmóddal – ezt vallja B. Szirtes Dóra, Ösztönyanyu. A szakértő szerint pedig a legjobban akkor tudjuk megkezdeni a hangolódást, ha rendet rakunk az otthonunkban.

„Sokan nem is gondolnak bele, de tény: karácsonykor kerül be a legtöbb új tárgy az otthonunkba. Ahhoz, hogy az ünnepeket ne zsúfoltság-érzet mellett töltsük, januárban pedig ne bosszankodjunk a rumli miatt, érdemes már novemberben hátra lépnünk és új szemmel tekintenünk otthonunkra” – magyarázza a Montessori pedagógus.

gyerekszoba - rendrakás

Öszönanyunak jól bevált praktikája is van az őszi nagytakarításra, ami csupán öt rendkívül tudatos lépésből áll.

1. lépés: "Az otthonunkban ne szobánként, hanem tárgyanként kezdjük meg az áttekintést. Ha egyben látjuk miből mennyi van, könnyebbé válik a szelektálás és az elengedés is."

2. lépés: Képezzünk külön kupacokat az egyes tárgyakból, akár eltérő színű dobozok használatával. A sárga dobozba kerülhetnek a valami okból használhatatlan, szemétnek minősülő tárgyak. Egy kék dobozba rakhatjuk, a használt, de még tovább ajándékozható tárgyakat. A zöld dobozba pedig azokat tehetjük, amelyeket még fogunk használni, de felesleges, hogy elöl legyen.

gyerekszoba - rendrakás

3. lépés: A használhatatlan dobozt érdemes még egyszer átnézni, külön gyűjteni azokat, amiket akár a gyerekek segítségével meg tudunk javítani, hogy aztán vagy megtartsuk vagy tovább ajándékozzuk azokat.

4. lépés: A tovább adható doboz tartalmát a gyermekekkel közösen vigyük el egy adománygyűjtő helyre. Célszerű a lakóhelyünkhöz legközelebb eső, de megbízható adománygyűjtő pontot felkeresni, de tovább adhatjuk a szűkebb környezetünkön, akár a családon belül is.

5. lépés: Beszélgessünk a gyermekeinkkel a tapasztaltakról. Arról, hogy a pazarló világunkban is meg lehet javítani dolgokat és milyen nagy boldogságot jelent, ha ezt közösen tesszük meg. Tanítsuk meg nekik azt is, hogy megbecsüljék, amijük van, de tudják is elengedni a tárgyaikat. Ezek tanulandó és nehéz lépések a kicsiknek és sokszor a felnőtteknek is.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja