SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív gyerekek- Hungarocell bogár

Kókai Kata [cikkei] - 2006-06-12
A kedves kis hungarocell bogár az év minden szakában kedves lakásdísz lehet.
Kreatív gyerekek- Hungarocell bogár

Csupán néhány egyszerű, könnyen beszerezhető kellék szükséges a zöld bogár elkészítéséhez. Egy kevés hungarocell, némi zöld szalvéta, s ragasztó segítségével egy kedves lakásdíszt készíthetünk, mely nem csak a gyerekszobában, de az üvegházban is kitűnő dísz lehet.

Szükséges kellékek:

Olló
Ragasztó
Hungarocell tojás
Hungarocell gömb
Öntapadós műanyag szemek
Zöld szalvéta
Zsenília drót

Elkészítés

1. Egy műanyag késsel vágjuk függőlegesen félbe a hungarocell tojást, majd rácsozzuk be.
2. A hungarocell gömböt és a tojás szélesebb felét illesszük össze egy fogpiszkálóval.
3. A hungarocell formákat fessük be zöldre, vagy decoupage ragasztóval ragasszunk rá zöld szalvétát. A félbevágott tojásnál ügyeljünk rá, hogy a szalvétát a mélyedésekbe is betömködjük.
4. Ha megszáradt, a gömbre ragasszuk rá a műanyag szemeket, s egy félkörívben hajlított zsenília drótból ragasszunk rá szájat.
5. A tojás rácsait fessük be sötét színűre.
6. Vágjunk 8 egyforma hosszúságú darabot a zsenília drótból, és kettőt, ami másfélszer hosszabb a többinél.
7. A 8 egyforma drót alkotja a bogár két csápját, és hat lábát. A tojás két oldalára 3-3 lábat ragasszunk (mivel hungarocell az is elég, ha beletűzzük).
8. A maradék 2 drótot hajlítsuk be, és szúrjuk bele a gömb alakú fejrészbe, ez lesz a bogár két csápja.
9. A 2 hosszabb drót lesz a bogár utolsó két lába, ezeket is tűzzük a helyére.

Tipp:

1. A bogár lábait könnyebben beleszúrhatjuk a félbevágott hungarocell tojásba, ha előtte egy hegyes ceruzával lyukakat csinálunk rá.
2. A bogarat díszíthetjük csillámporral is.
3. Hasonló módon készíthetünk katicabogarat is, ez esetben a tojás lapos felét feketére, a domború felét pedig pöttyösre fessük.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja